Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Novinky od Santa Cruz

Americká firma Santa Cruz představila v prvním měsíci nového roku hned dvě nová kola. Prvním je karbonový Blur Carbon, jenž je zvěstí toho, že padla asi poslední bašta duralu a také Santa Cruz nastoupil do celosvětového boomu uhlíkových vláken. Rám by měl i s tlumičem vážit pod dvě kila, což je na celoodpružené kolo se 105 mm velmi nízká váha. Vývojáři si jsou však svým výtvorem natolik jistí, že na něj neuvalili ani žádné váhové limity !  Uvidíme, jak si Blur Carbon povede, cena rámu by měla být na santu celkem slušných šedesát tisíc korun za rám.

santoranz

Druhou novinkou je zcela nový stroj Driver 8 se zdvihem 200 mm, jenž využívá druhé generace odpružení s virtuálním čepem VPP. Velký důraz je kladen na možnost vysunout si sedlovku z rámu, což výrobce uvádí v rozmezí 17 cm. V nejvyšší poloze tak sedlo dosáhne stejné výšky, jako na allmountainovém Nomadovi, v nejnižší pak ještě níž, než na sjezdovém V-10.

blur

Driver 8 je určen hlavně do bikeparků a do nejnáročnějšího terénu, neboť jeho obratnost a odolnost by z něj měla udělat bezkonkurenční stroj na rychlou jízdu z kopce. Tato bestie však není závislá na lanovkách, takže i v našem podnebném pásmu je použitelná, neboť na kole se dá i normálně šlapat a na mnohý kopec si dojet.

hump

Ložiska v nových vahadlech jsou uložena na 15mm silných osách, horní vahadlo je z karbonu a spodní je vybaveno maznicí. Všech osm ložisek je utěsněno proti vniknutí nečistot a ke kolu bude i mazací pistole. 

Blur Carbon by měl být k dispozici na přelomu dubna a května, Driver 8 pak v půlce května.

Víc informací najdete na www.santacruzbicycles.com

svar

datum: 30.01.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign