Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Novinky na Tour de France

Největší světový cyklistický závod Tour de France se přímo vybízí k tomu, aby na něm nejlepší profesionálové byli vybaveni od mnoha firem naprostými novinkami, které samozřejmě vyzkoušeli na závodech před tímto nejdůležitějším startem.

Jedním z nejdůležitějších komponentů, nebo chcete li, částí oblečení závodníka, jsou cyklistické tretry, neboť nohy jsou dva z pěti bodů, které přichází do styku s kolem. Firma Gaerne vybavila závodníky tretrami, které opatřila speciálním logem na patě ke stému výročí trvání závodu. Tretry Gaerne obouvají opravdoví velikání silniční cyklistiky. Z celkového výčtu 16 závodníků v pelotonu, kteří je vozí, jmenujme alespoň Andyho Schlecka, Andrease Klodena, Maxima Monforta nebo Heimara Zubeldiu Aguirre (všichni radioShack leopard) nebo z týmu AG2R La Mondila Johna Gadreta.

 

Možná si i vzpomenete na dobu, kdy pro silniční profesionály nebylo povinností vozit cyklistickou přilbu. Po několika těžkých zraněních, a bohužel i úmrtích, prosadil náš MUDR. Slavík, který v UCI zastával funkci šéfa lékařské komise, že i silniční profesionálové musí přilbu vozit. Nařízení se setkalo s odporem závodníků, kteří argumentovali tím, že přilby nevětrají a jsou těžké. Časem se však vyvinuly skvělé přilby, velmi lehké a plné otvorů, kterými prudí kolem hlavy závodníka dostatek vzduchu.

A najednou nastala doba, určitě jste si toho také všimli, že otvory v přilbách profesionálů mizí a dává se přednost větší aerodynamice. Je samozřejmé, že přilba s malým počtem otvorů tak nenabírá vzduch a nebrzdí závodníka. při dnešních rychlostech, v jakých se závody odehrávají, to má své opodstatnění. Rozhodně se hledá kompromis mezi aerodynamikou a větráním, což je více než obtížné a týmy vývojářů alespoň mají důvod k usilovnému přemýšlení. Zřejmě to je oříšek, nad kterým se trápí vývojáři všech významných značek přileb.

Takovou novou přilbu, u které je kladen důraz především na aerodynamiku,  vyrobila i firma KASK, která před dvěma dny představila zcela nový model INFINITY. Přilbu mají k dispozici závodníci týmu SKY. Cykloservis vám ji jako první představuje. samozřejmě ji budeme mít do testu.

 I vy si ji budete moci zakoupit, neboť je zařazena do běžné kolekce pro příští rok.

datum: 29.06.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign