schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Novinky na Tour de France

Největší světový cyklistický závod Tour de France se přímo vybízí k tomu, aby na něm nejlepší profesionálové byli vybaveni od mnoha firem naprostými novinkami, které samozřejmě vyzkoušeli na závodech před tímto nejdůležitějším startem.

Jedním z nejdůležitějších komponentů, nebo chcete li, částí oblečení závodníka, jsou cyklistické tretry, neboť nohy jsou dva z pěti bodů, které přichází do styku s kolem. Firma Gaerne vybavila závodníky tretrami, které opatřila speciálním logem na patě ke stému výročí trvání závodu. Tretry Gaerne obouvají opravdoví velikání silniční cyklistiky. Z celkového výčtu 16 závodníků v pelotonu, kteří je vozí, jmenujme alespoň Andyho Schlecka, Andrease Klodena, Maxima Monforta nebo Heimara Zubeldiu Aguirre (všichni radioShack leopard) nebo z týmu AG2R La Mondila Johna Gadreta.

 

Možná si i vzpomenete na dobu, kdy pro silniční profesionály nebylo povinností vozit cyklistickou přilbu. Po několika těžkých zraněních, a bohužel i úmrtích, prosadil náš MUDR. Slavík, který v UCI zastával funkci šéfa lékařské komise, že i silniční profesionálové musí přilbu vozit. Nařízení se setkalo s odporem závodníků, kteří argumentovali tím, že přilby nevětrají a jsou těžké. Časem se však vyvinuly skvělé přilby, velmi lehké a plné otvorů, kterými prudí kolem hlavy závodníka dostatek vzduchu.

A najednou nastala doba, určitě jste si toho také všimli, že otvory v přilbách profesionálů mizí a dává se přednost větší aerodynamice. Je samozřejmé, že přilba s malým počtem otvorů tak nenabírá vzduch a nebrzdí závodníka. při dnešních rychlostech, v jakých se závody odehrávají, to má své opodstatnění. Rozhodně se hledá kompromis mezi aerodynamikou a větráním, což je více než obtížné a týmy vývojářů alespoň mají důvod k usilovnému přemýšlení. Zřejmě to je oříšek, nad kterým se trápí vývojáři všech významných značek přileb.

Takovou novou přilbu, u které je kladen důraz především na aerodynamiku,  vyrobila i firma KASK, která před dvěma dny představila zcela nový model INFINITY. Přilbu mají k dispozici závodníci týmu SKY. Cykloservis vám ji jako první představuje. samozřejmě ji budeme mít do testu.

 I vy si ji budete moci zakoupit, neboť je zařazena do běžné kolekce pro příští rok.

datum: 29.06.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign