Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nové kliky Suntour

Suntour netradičně

Nové kliky s trojpřevodníkem Suntour XCR-T424 FX sází na dutou integrovanou osu, upevněnou do levé kliky, která se do pravé kliky upevňuje ojedinělým způsobem. Namísto tradičnějších řešení, jako je třeba tisícihran typu ISIS nebo Octalink či drážkování typu Hollowtech použil Suntour šestihran. Důvod je prostý – kliky Suntour využívají středové složení, ukryté uvnitř středového pouzdra, jímž by se osa typu ISIS kvůli většímu průměru neprotáhla. Šestihran má při daném průměru větší styčnou plochu, než čtyřhran, a také podle vývojářů nabídne vyšší pevnost. Navíc díky menší náročnosti výroby ušetří kapsy cyklistů. Kliky mají velice zdařilý design, který opticky zvýší hodnotu každého kola.

Duralové kliky délky 175 mm mají v zadní části probrání a na čtyřramenný unašeč jsou namontovány převodníky. Menší dva s 22 a 32 zuby jsou ocelové, největší se 44 zuby je pak z tvrzeného duralu. Převodníky jsou vybaveny náběhy systému Super PFF. Osa s průmyslovými ložisky je kompletně rozebíratelná, což hovoří pro možnost snadné údržby. Hmotnost celého kompletu klik s osou a šroubem je 1150 gramů a cena 1490 korun.

sunkliky

(mig)

datum: 13.05.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign