katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Northwave Ghost Pro

Nejvyšší liga značky Northwave mezi závodní XC obuví – takové jsou tretry s označením Ghost Pro a cenovkou 9999 korun. Nabízenou kombinací nízké hmotnosti, fantastické tuhosti karbonové podrážky a nadstandardního pohodlí vyplývajícího z propracovaného tvaru nás od prvních kilometrů nadchly. Dokonce i v testované velikosti 47 (12) byl přenos síly z nohy na pedál zcela bezchybný a v tomto ohledu model Ghost Pro připomíná elitní silniční závodní obuv, z níž ostatně konstrukčně vychází podrážkou i provedením svrchní části, včetně stahování dvojicí koleček.

Celokarbonová podrážka s označením Hyperlight se může pochlubit indexem tuhosti na hodnotě 14, značící absolutní nekompromisnost. Zajímavostí je provedení minimalistického vzorku, na jehož podobě se podílel gumárenský guru Michelin. Použitá pryž má oproti standardním materiálům nabídnout až o třetinu vyšší životnost, a to při zachování luxusní přilnavosti. Pokud dobře znáte, jaké to je, když si v běžných závodních MTB tretrách jdete nakoupit do samoobsluhy a na kluzké podlaze se skoro přizabijete, tak na to v případě treter Ghost Pro není třeba myslet. Perfektní přilnavost materiálu však oceníme především na kluzkých kamenech či kořenech, byť šířka a členitost výstupků nahrávají spíše nízké hmotnosti a odolnosti vůči nežádoucímu zanášení blátem, nežli vyložené stabilitě při chůzi. To ale ničemu nevadí, jsme ve třídě závodní obuvi, nikoli cykloturistické. Z pružného materiálu jsou navíc vyrobeny také „špunty“ v přední části podrážky, které nijak neztěžují chůzi v suchém terénu a v tom rozbláceném hodně pomohou.

 

Zmíněný fantastický přenos síly z nohy na pedál je zásluhou použití 100% unidirectional karbonu, byť pohledová vrstva je vyrobena z opticky atraktivnější klasické pleteniny uhlíkových vláken. Váha páru se u nejběžnější velikosti 43 ustálila na pouhých 640 gramech, přičemž také v případě svrchního dílu výrobce zvolil ideální kombinaci odolnosti a co nejnižší hmotnosti. Namísto běžně používaných plastových dílců na patě a špičce zde najdeme výztuhy integrované přímo do základního materiálu, z čehož navíc pramení lepší schopnost tvarového přizpůsobení. Patentovaná konstrukce s označením XFrame 2® se nám od počátku zamlouvala, přičemž z paty zpevnění plynule přechází na boční partie středové části chodidla. Materiál svrchní části je vysoce otěruvzdorný a celkově odolný. Doplnění o jemnou perforaci na nártu i na bocích zajišťuje dostačující ventilaci, které pomáhá také dvojice otvorů se síťovinou shora na špičce. Stahování má na starosti vždy pár otočných koleček SLW2 vlastní konstrukce. Jedná se o systém podobný zaběhnutým mechanismům BOA či Atop, nicméně zde musíme pochválit nejen velmi příjemné ovládání a možnost jemného doladění, ale rovněž rychlé rozepínání, s nímž mnohá konkurence spoléhající na otočná kolečka stále trochu bojuje. Stažení je ideálně rozložené do celé plochy nártu, takže ničemu nevadí minimum polstrování zespodu na jazyku.

Vnitřní partie treter spoléhají na jednosměrně protiskluzovou textilii uvnitř paty, zajišťující jistou pozici nohy při tahu vzhůru za pedál či při chůzi, dále na jemnější polstrování v partii pod kotníkem, na asymetricky řešenou špičku respektující anatomii chodidla a na konec také na perforovanou stélku se zřetelným středovým vyklenutím. Zde není sebemenší prostor ke kritice, usazení na noze bylo od prvních metrů nejen velmi jisté, ale současně pohodlné. Jedinou připomínku máme k absenci reflexních prvků na patě, naopak stříbrná grafika na nártu částečně supluje funkci odrazky. Líbilo se nám také přetažení materiálu z podrážky na špičku, čímž se předchází okopání této partie. Tolik tedy k MTB tretrám NW Ghost Pro.

 

(kad)

 

 

datum: 01.10.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign