cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Nízkokalorická opice

Nasázet do sebe deset piv, nebát se kalorií ani opice, tak to je utopie jen těžko slučitelná se sportovním výkonem, natož s cyklistikou. Jenže v případě iontového nápoje Hydration Drink od Chimpanzee je těch kalorií optimální množství a na kolo můžete i po vypití jakéhokoliv množství, protože tahle „opice“ neškodí.

Chimpanzee je značka proslulá především svými zdravými energetickými tyčinkami, ovšem nezapomíná ani na pitný režim. Zatímco pro dlouhotrvající náročné sportovní výkony má v nabídce isotonický jonťák Gunpowder s pozvolným uvolňováním energie ze sacharidů, pro správný pitný režim a doplnění minerálů během kratšího výkonu do jedné hodiny nebo při zátěži během dne nabízí rehydratační jonťák. Ten má až pětkrát nižší obsah cukrů a objem kalorií, než mají běžné jonťáky a přitom vyšší obsah minerálů.

 

 

Otestovali jsme obě nabízené příchuti, tedy citron a vodní meloun, obě ve 450g balení za 499 korun. Dóza ukrývá odměrku pro rozmíchání práškového koncentrátu v půl litru vody, což je dle výrobce optimální hypotonické ředění. Koncentrát obsahuje glukózu, sůl, vitamíny C a B5 a minerální látky jako Sodík, Draslík, Vápník, Hořčík a chloridy. Nápoj by tak měl kromě rehydratace zajistit i doplnění minerálních látek ztracených pocením. Energetické hodnoty jsou 1215kJ/289kcal na sto gramů koncentrátu.

Vyzkoušeli jsme střídavě obě příchuti a společné je pro ně snadné a rychlé rozpuštění bez tvorby hrudek a nutnosti používat šejkr. Typická je pro obě kyselejší výrazná chuť, takže zatímco tyčinky od Chimpanzee jsou chuťově jemné a méně výrazné, tady nás chuť pokaždé dokonale probrala. Tedy probrala v tom správném smyslu, protože je výrazná, ale ne agresivní nebo zanechávající nepříjemnou pachuť v ústech. Nápoj byl vždy optimálně kyselý a v případě melounové varianty to bylo opravdu hodně realistické. Nicméně většina z nás se přikláněla spíš k citronové příchuti, meloun už byl přece jen trochu výraznější. Ani v jednom případě jsme ale neměli pocit, že bychom chuť nápoje museli ještě něčím spláchnout, nebo že by žaludek trpěl nějakým negativním projevem. Maximální doporučená dávka jsou čtyři odměrky, tedy dva litry nápoje.

(už)

datum: 13.04.22 - kategorie: Strava
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign