Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nevšední blikačky Cateye

Nevšední blikačky Cateye

cateyeJaponská značka Cateye je proslulá maximální funkčností a vysokou životností svých produktů. V případě nové kolekce blikaček, která prošla naším testem, bychom se nebáli hovořit téměř o nezničitelnosti. Pružné plastové tělo, do jehož útrob je miniaturní blikačka zasazena, poskytuje diodám i jejich zdroji dokonalou ochranu nejen před mechanickým poškozením, ale i před vlhkem.

Naším testem prošla dvojice blikaček Cateye SL-LD110, a to v přední bílé a zadní červeně blikající variantě. K tomu jsme otestovali i zcela atypickou blikačku Cateye SL-LD120, uzpůsobenou pro montáž do výpletu kola. Ta bliká pro změnu jasným oranžovým světlem. Trojice modelů spojuje nejen odolná konstrukce, ale také cena 250 korun.

Přední a zadní blikačka využívají téhož základu, pod jehož dostatečně těsnící průhlednou krytkou je umístěna samotná blikačka s jedinou supersvítivou diodou a dvojicí baterií CR2032 pod ní. Uchycení pomocí gumičky a plastového háčku je funkční a díky tvaru světla také maximálně stabilní. Stahovací mechanismus dovoluje umístění blikačky třeba i na batoh či na turistickou hůl.

cateyePoužitý materiál těla se po zapnutí celý prosvítí, takže viditelnost je i přes celkově menší rozměry velice dobrá. V případě předníblikačky je ale nutné počítat s pouze bezpečnostním účelem. Výkon bílé LED diody je sice nadprůměrný, schází zde ale jakákoli optika a světlo je tím pádem dost rozptýleno.

Za snížené viditelnosti vynikne velice dobrá svítivost obou modelů. Dobře jsou na tom světla i po stránce životnosti baterií. S modem blikání mají baterie podle údajů výrobce vydržet až padesát hodin, což náš test potvrdil. Jediné, k čemu máme výhrady, je způsob zapínání a vypínání, popřípadě přepínání mezi režimem blikání a stálého svícení. Vše se provádí stiskem krytky, potažmo přímo diody pod ní. Její zmáčknutí ale vyžaduje poměrně silný stisk, a tak například za jízdy aktivovat blikačku na sedlovce chce trochu cviku a síly v prstech.

cateyeV případě světla do výpletu platí z funkčního hlediska to samé, neboť v útrobách průsvitného těla je uložena tatáž blikačka, jakou využívají dva předchozí modely. Velikost plochy světla je výhodou z hlediska viditelnosti, k dostatečnému prosvícení materiálu totiž dochází i z té strany, kde není dioda. Uchycení za drát výpletu kola je funkční a pevné, obava ze ztráty světla je zbytečná.

V případě testovaných novinek značky Cateye vsadil výrobce na atypičnost konstrukce ajejí maximální odolnost. I když se blikačky technokraticky zaměřeným jedincům třeba nemusí líbit, jejich praktičnost je jasnou výhodou.

www.cateye.cz

 

Plusy: odolnost, funkce, pevné uchycení

Minusy: nutnost silného stisknutí při zapínání

 

(kad)

datum: 19.03.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign