penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Netypická brašna, Sport Arsenal, test

U podsedlových brašen jsme zvyklí na zip po obvodu spodní,  vrchní, případně čelní strany. Brašna Sport Arsenal Art. 516 se ovšem vymyká zažitému i zbytku kolekce této značky a má zip ve třetině obvodu boční strany. Jak se s tímhle kouskem jezdí a co se do něho vejde, to prověřil náš test.

Jde o sportovní podsedlovku za 340 korun s rozměry 15 x 8 x 7 cm (objem 0,6 l) a montážním systémem QuickFix s plastovým držákem na sedlových ližinách a protikusem na horní straně brašny. Tvar drží díky všitým výztuhám v lemu obou bočnic a materiál zajistí základní voděodolnost. Brašna je sice jednokomorová, ovšem po vnějším obvodu má našitý popruh a v něm gumicuk pro připevnění lehčího nákladu, třeba větrovky. Nechybí poutko pro blikačku nebo reflexní pásek na čelní straně. Tou hlavní odlišností je vstup do brašny z boku, kde je na levé straně standardní zip. Vstupní otvor není zrovna velkorysý, ale do brašny lze celkem pohodlně umístit silnější devětadvacítkovou duši, montpáky i multiklíč, případně nějakou další drobnost.

Upevnění držáku k ližinám vyžaduje imbusový klíč, ale samotné uchycení brašny i její sejmutí je pak otázkou vteřiny. Za jízdy drží spolehlivě a nepodařilo se nám ji někde „uklepat“, nicméně díky nesourodé horní straně se zipem nalevo byla brašna lehce nakloněná ke straně. Mezi stehny ale při šlapání nepřekáží, tam je tvar dostatečně štíhlý, ovšem přece jen bychom ji v náročnějším terénu raději zajistili k sedlovce nějakým samostatným páskem, který je možné provléknout pod popruhem po obvodu. Lze to vyřešit i samonavíjecím reflexním páskem, který je součástí balení a při sundání brašny nepředstavuje nějaké výraznější zdržení. Pro rekreační jízdu ale dodatkové upevnění nebude vůbec nutné. Dodejme jen hmotnost, která pro brašnu i s držákem a reflexním páskem činí 132 gramů.

(už)

datum: 23.09.18 - kategorie: Technika
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign