cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Netradiční kombo

U bikových řídítek zkombinovaných s představcem jsme si na „kombíčka“ v rovném provedení celkem zvykli a vždy to bývá zajímavý komplet. V případě kombinace vlaštovek a představce je to ale docela málo vídané řešení, takže komplet Trigon HB111 určitě bude patřit mezi ojedinělé kousky.

Kombo s rovnými řídítky jsme od této značky před nedávnem otestovali, a jestliže jsme lehce kritizovali menší šířku řídítek, zde použitá míra 660 mm už je o něco univerzálnější. Na druhou stranu toto kombo nelze použít v negativní poloze představce, tedy pro snížení pozice řídítek, ale dostává ruce jezdce do celkem komfortní polohy. Představec s duralovým základem má totiž sklon 8 stupňů, a když k tomu připočteme razantní 50mm zvednutí konců řídítek oproti vodorovině, je to docela znatelné narovnání posedu. Samozřejmě lze vybírat z délek představců v rozmezí 90 – 130 mm, takže částečně je možné naladit posed i do sportovnějšího režimu, ale jeho narovnání je zde jasnou prioritou. Rovněž výrazné zahnutí řídítek směrem k jezdci je zde hlavně kvůli pohodlí, což se na úchopu rovněž projevilo.

Komplet má naprosto hladké zpracování z Venus C7 karbonu bez nějakých ostrých přechodů, a přestože jde o prohnutá řídítka, tuhost je celkem příkladná, a zároveň je komplet schopen nabídnout určitou míru pohlcování rázů. Dostatečná šířka pak zvládne i 130mm gripy spolu se dvěma objímkami brzdových a řadicích páček, takže žádné omezení, co se týče osazení. Hmotnost 318 gramů v kompletu se 110mm představcem je docela slušná hodnota, takže neurazí ani závodně laděný bike. Pro něj ale tenhle komplet nejspíš nebude vzhledem k celkové výšce řídítek optimální, své místo si najde tam, kde je buď krátký sloupek vidlice a je třeba dostat řídítka výš, nebo u jezdců, kteří preferují komfortní posed a nechtějí obyčejné vlaštovky. Za čtyři tisíce korun tenhle komplet určitě obyčejný není a díky svému designu rozhodně neujde pozornosti. Kromě UD provedení karbonu je k dostání také ve 3K verzi, takže si na své přijdou jak milovníci hladkého designu, tak jemných „kostiček“.

(už)

datum: 24.08.17 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang2022.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign