cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Neonově do chladna

Oblečení v neonových barvách se v posledních letech stává díky pasivní bezpečnosti doslova hitem a je to dobře, vždyť vidět cyklistu už na několik set metrů daleko je pro řidiče tou nejlepší prevencí, jak se mu pak bezpečně vyhnout. Když se navíc takové oblečení skloubí s vysokou funkčností, je to ideální kombinace.

Do jarních či podzimních teplot jsme vyzkoušeli bundu BBB BBW-262 Triguard Neon, která jednak sází na neonové provedení většiny plochy, ale také na vynikající termoregulační funkci. Bunda je vyrobena z membránové tkaniny TriLite, jež nabídne pružnost v obou směrech a parametry propustnosti 20000 g/m²/24h a voděodolnosti 20000 mm. Samozřejmě, že vše je namixováno s ohledem na potřeby jezdce, takže ne všude jsou membránové panely, ale je myšleno i na ventilaci, takže hezky popořadě.

Materiál patří k hodně tenkým, takže bunda i přes přítomnost vnitřního roubaix působí spíše dojmem zatepleného dresu. Díky tomu je střih lehký a dokonale poddajný, aniž by někde zbytečně tahal. Středně vysoký stojáček s garáží pro jezdce zipu nabídne příjemnou volnost, ale do chladnějších dní už bychom možná hledali vyšší provedení. Zkrátka jaro - podzim a teploty kolem dvanácti až patnácti stupňů budou na silnici optimální. Maximální ochrana proti větru je vpředu podpořena jak podložením zipu pruhem materiálu, tak ještě jeho překrytím druhou vrstvou se zapínáním na trojici suchých zipů. Tudy dovnitř opravdu nepronikne nic. Rovněž vnější a horní strana rukávů s luxusně dlouhými manžetami perfektně chrání paže a ramena před chladem, ovšem vzhledem k ventilačním panelům v podpaždí proniká právě v tomhle místě odspodu i lehce shora chlad. Tady bychom možná membránu lehce protáhli níž i za cenu slabší ventilace.

Usazení v pase je u testované velikosti 2XL i přes absenci silikonového proužku docela příkladné, takže i když není střih vyloženě závodní a rozdíl délky mezi předním a zadním dílem není extrémní, vše drželo perfektně na svém místě. Na 192 cm vysokého jezdce s ne zrovna vyšvihanou postavou je tato velikost ideální a materiál se jen lehce vyboulil na hrudi, jinak vše perfektně sedí. Rukávy jsou štíhlejší, takže nějakou silnější střední vrstvu pod ně zrovna nedoporučujeme, v pase a přes boky ale střih promine nějaké to kilo navíc a dostatečně dimenzovaný je i přes širší ramena. Trojice kapes vzadu je dobře přístupná a chválíme barevné provedení i tam, navíc logo vzadu i vpředu je reflexní.

Ventilace je díky vnitřní straně rukávů, panelům na bocích a na střední partii zad s otevřeným horním vstupem pod membránu na velmi slušné úrovni, takže zatímco přední díl, ramena a vnějšek paží nebo spodek zad jsou hezky v teple, zbytek těla může posílat pot hezky pryč. Podpaždí se zbytečně velkou ventilační plochou jsme zmínili, ale to je asi jediné negativum celé bundy. Plusem je ale dle nás docela příjemná cena 1890 korun. Takže být za rozumné peníze dobře viděn, chráněn proti chladu a navíc solidně odvětrán je v tomhle případě ideálně zkombinováno.

(už)

 

datum: 03.10.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign