deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

neobyčejné "špunty"

Špunt do řídítek, co na téhle věci může být luxusního, tedy pokud není z karbonu, nebo nejde o nějaké extra obráběné hliníkové provedení s mechanickým zajištěním proti vypadnutí. Zátky Token MTX patří mezi luxusní, protože jsou jednak barevně eloxované, ale nejde o frézované hliníkové provedení, nýbrž o téměř obyčejnou plastovou zátku, na které je pevně nasazené vnější hliníkové víčko.

Právě víčko v červeném, modrém, černém nebo zlatém eloxu, dekorované logy značky, je tím, co navyšuje cenu obyčejného páru zátek na 120 korun. Navyšuje lehce i hmotnost, ale dvanáct gramů na pár zátek je opravdu zanedbatelných, zvlášť když přihlédneme k designovému přínosu. Každopádně jsme zkoušeli, jak pevně hliníkové víčko na plastu drží a museli byste na to vzít šroubovák a kleště, abyste ho z plastové zátky dostali pryč. Vnější průměr víčka je 30 mm a vnitřní průměr zátky pak 20 mm, takže jednak víc než dostatečně zakryje konec gripu, ale drží i uvnitř tenkostěnných řídítek. Druhý faktor je dost důležitý, protože jen málokdo chce na první vyjížďce vytrousit z řídítek drahé zátky. Co se týče mechanické odolnosti, nejsou to sjezdové koncovky řídítek z masivního plastu či duralu, takže sice vydrží při pádu a jen se poškrábou, ale na nějaké extrémy to není, v takovém případě hrozí spíš ztráta daná poškozením plastového základu.

Takže, jestli si hodláte dopřát luxusní barevné zakončení vašich řídítek na XC či maratonském kole, pak můžeme tenhle kousek doporučit a určitě nadělá dost parády. Na sjezďáka ale určitě nasaďte něco bytelnějšího.

(už)

datum: 14.04.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign