schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Není vesta jako vesta

Německou značku Maloja asi není nutné blíže představovat – především vyznavači luxusnějšího vybavení a textilu její nabídku jistě znají. Mnohé z jejích produktů nabízejí vedle špičkové kvality rovněž značnou univerzalitu, což se týká také vesty nazvané NaderM. Její označení „Multisport Vest“ je více než vystihující a vedle čistě cyklistického použití se skvěle hodí třeba na běžecké lyžování a vlastně i na veškeré další outdoorové aktivity - in-line bruslením počínaje a během konče.

Základem vesty se stala membránová textilie s označením Stormshell+, jež poskytuje celému trupu optimální ochranu před profouknutím, spojenou s dostatečnou paropropustností a v neposlední řadě i značnou elasticitou. Právě míra pružnosti je mezi podobně funkčními materiály výrazně nadstandardní a je dalším z detailů, zajišťujících velmi příjemný pocit z nošení. Tentýž membránový materiál, mimochodem s luxusně vyhlížející polomatnou povrchovou úpravou, je použit i na horním dílu zad a na bočních panelech. Samotná záda jsou pak ušita z klasické, lehce zateplené dresoviny, takže termoregulace je i při náročném sportovním výkonu vynikající.

Střihově není vestě co vytknout, jako naprosto ideální hodnotíme délku trupu a provedení průramků s výrazně elastickým olemováním, stejně tak spokojeni jsme byli s výškou i šířkou límce, jemuž nechybí horní „garáž“ pro jezdce zipu. Spodní lem sice postrádá možnost stahování, to ovšem v praxi díky propracovanému střihu vůbec nevadilo. Přítomnost malé náprsní kapsy s vertikálně situovaným zipem pak dokládá plánovanou univerzalitu použití, i když standardní zádová kapsa by byla možná ještě o něco praktičtější. Hlavní zip je samozřejmě podložen pruhem materiálu proti profouknutí a jeho „designové“ provedení s červeno-modrou grafikou působí velmi zajímavě. Preciznost značky Maloja podtrhuje třeba i vyšité logo vpředu na prsou, naopak lehkým zklamáním pro nás byla úplná absence reflexních prvků.

Cena vesty Maloja NaderM. je 3240 korun. Vedle zkoušené modré varianty je v nabídce také „pískové“ provedení s názvem Sahara, případně černá barva vesty.

(kad)

 

datum: 24.06.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign