Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Největší bikefest začíná dnes

FESTIVAL CYKLISTIKY JE TU

Už tento pátek odstartuje na úpickém náměstí šestý ročník Festivalu cyklistiky. Kromě hlavních bodů - MTB maratónu Apache Jestřebí hory, Orientačního závodu dvojic a kulturní části festivalu Bujará Úpice, je na programu několik dalších doprovodných závodů a  aktivit.

Hned v pátek se můžete rozjet při 21 km dlouhé silniční časovce a doladit tak svoji formu před sobotním maratónem nebo si vyzkoušet dravost při večerním vyřazovacím bajkovém sprintu. Sobotní dopoledne bude patřit cross country závodům pro děti ve věku do 15 let, které se pojedou v okolí náměstí. Odpoledne se pak můžete zúčastnit některé z netradičních bajkových soutěží. Na neděli je pro příznivce extrémních odnoží cyklistiky připraven King Kong BMX jam v parku Monkey Area Úpice. Své orientační schopnosti v terénu si můžete vedle Orientačního závodu dvojic vyzkoušet nanečisto při „Orienťáku open“, který je do programu festivalu zařazen poprvé.

sprint

Novinkou je také TOMAC BIKE ACADEMY - společná vyjížďka po Jestřebích horách spojená s výukou techniky jízdy v různých terénech (např. technické sjezdy, prudké výjezdy, přejezdy kořenů nebo nácvik tzv. bunny hopu). Průvodci po okolí a instruktory zároveň budou redaktoři časopisu Cykloservis a také majitel firmy Tomac Joel Smith, který přiletí do Evropy kvůli návštěvě Festivalu cyklistiky a zároveň oficiálně uvést značku Tomac na český trh. Prezentace značky a představení kol pro novináře, obchodníky ale také širokou veřejnost proběhne v pátek 19.6. od 18 hodin v divadle A. Jiráska kousek od festivalového centra, kam jste všichni srdečně zváni.

detifest

Z nesportovních aktivit se vedle dvanácti koncertů, které se během víkendu uskuteční přímo na náměstí, můžete těšit na taneční vystoupení dívčí skupiny Refflexive, které závodníky doprovodí i ráno na startu nejdelší trasy a také je povzbudí v nejednom těžkém stoupání. Dětem je vyhrazen program v neděli odpoledne, kdy je čeká zábavný blok plný soutěží, kouzelnické vystoupení a různé hry a dílny

Samozřejmostí již je kvalitní zázemí s velkokapacitní hospodou ve stanu, úschovna kol, informační centrum, festivalové expo nebo wi-fi internet zdarma v celém areálu.

Pro lepší přehled ještě uvádíme souhrn toho, co se který den bude dít:

Pátek 19.6.

Silniční časovka

MTB sprint

Zahájení prodeje značky Tomac v ČR

Prezentace na MTB Maratón

Koncerty kapel Čémur Šámur, Skapollo a Prague Ska Conspiracy

Sobota 20.6.

MTB Maratón Apache Jestřebí hory - 98 / 58 km

Buď fit jízda 32 km

Dětské cross country závody

Netradiční nejen bajkové soutěže

Koncerty kapel Plexis, Apple Juice, Heebie Jeebies a party ve stanu s DJ Muchem

Neděle 21.6.

Orientační závod dvojic

Orienťák open

Tomac Bike Academy

King Kong BMX jam session

Dětské odpoledne

Koncerty kapel Tleskač, Fast Food Orchestra, Václava Koubka, Benjaming Band a Klapeto

Přesný časový rozpis a kompletní informace o festivalu najdete na www.festivalcyklistiky.cz

Festival cyklistiky je tu, tak laďte formu a těšte se. Bude to jízda!

Apaches

festplakat

datum: 17.06.09 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign