Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nejstaršími evropskými krajinami na kole

Vyjeďte na jarní dovolenou do Itálie. Zní vám to ohraně? Toskánsko však nabízí tolik historických míst, západů slunce nad vinicemi a slunečných dní, že se vám nikdy neomrzí. Přečtěte si, kudy je nejlepší se projet, abyste si Toskánsko co nejvíce vychutnali.

Objevte kulturní a historické centrum Toskánska

Důvod, proč je Florencie zapsaná na seznamu UNESCO, uvidíte zanedlouho po příjezdu. Rychle pochopíte, že nejde o jednu jedinou věc, ale o komplexitu historie, duchovna a kultury, která se zde rozprostírá. Než nasednete na kola, dejte si čas a projděte si celé město. Začněte na Piazza de Duomo, náměstí, které je duchovním i kulturním centrem města. Už na tomto samotném místě můžete strávit dlouhé chvíle obdivováním čtvrté nejstarší katedrály v Evropě, muzea nebo dalších svatostánků.

Na městských náměstích uvidíte mnoho soch, umělecké centrum ale najdete především ve slavné galerii Galleria degli Uffizi, která pojímá to nejvýznamnější renesanční umění na světě. V závislosti na vašich časových možnostech si můžete prohlédnout ještě nejméně dvě další výtvarné galerie a muzea a nechat se vtáhnout do atmosféry nejstarší malířské akademie v Evropě Gallerie dell´Accademia.

Projděte se po mostě Ponte Vecchio, který má za sebou povodně i války, jeho dnešní podoba pochází už ze 14. století. Po řece Arno, která pod ním protéká, se můžete také projet tradiční loďkou.

Před odjezdem pak nezapomeňte ochutnat proslulou italskou zmrzlinu či trippu alla fiorentina, kterou najdete u většiny pouličních stánků.

Mezi vinicemi

Pouhých 30 kilometrů na jih od Florencie se dostáváme do oblasti Chianti proslavené rozsáhlými vinicemi a samozřejmě vynikajícím vínem. V oblasti si lze udělat jednodenní jízdu nebo zde strávit více dní. Po úzkých silničkách se můžete okolo italských vilek dopravit do měst Radda a Castellina a výlet zakončit v historickém srdci této oblasti – městě Siena. Kamkoli však v Chianti zabloudíte, narazíte na kouzelná historická městečka a vesnice, ve kterých na vás bude čekat vinárna a ochutnávka tradiční místní produkce.

Crete Senesi a Monte Oliveto

V oblasti Crete Senesi si odpočinete od veškerého italského ruchu. Jedná se o méně obydlenou část Toskánska, kde se nachází mnoho osamocených klášterů. Podívat se zde můžete také na proslulou horu Monte Oliveti s klášterem benediktinů. I v Crete Senesi je ale mnoho městeček, která vybízejí k zastavení ve viničních sklepích, například Montepulciano nebo Pienza.

Za Napoleonem

Z jihu Toskánska otočíme naši výpravu na západ a z města Piombino zamíříme na Elbu, ostrov, kde v nuceném exilu pobýval Napoleon Bonaparte. Ostrov je protkaný mnoha cyklostezkami, na kterých míjíme kláštery s fascinujícími panoramaty a všudypřítomné vinice. V národním parku, který pokrývá západní část ostrova, najdeme mnoho zřícenin a hradů, na pobřeží se nám naskytnou výhledy z vysokých útesů i pláže pro odpočinek u moře.

Nezapomeňte se pojistit

Ať už jste zkušení cyklisté nebo jezdíte občas, stejně jako byste měli mít základní cyklistickou nouzovou výbavu, nezapomeňte se také pojistit proti případným nehodám. Itálie je živelná země a může vás čímkoli překvapit. I v časové tísni zvládnete sjednat cestovní pojištění přes internet. ČSOB Pojišťovna nabízí výhodné balíčky cestovního pojištění, kde si vyberete to, které se vám na cestu hodí nejvíce, a sjednat ho si můžete online a se slevou.

datum: 03.05.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign