deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Nejsilnější Cyklostar

Nedávno jsme psali, že letošní sezóna bude ve znamení očisty kola prostředky Cyklostar Original, které jsme obdrželi k testování v řadě specifikací. Váhali jsme, zda začít od nejslabší, či naopak nejúčinnější verze. Nakonec zvítězil ten nejúčinnější, tedy Cyklostar  Original Performance & Servis - new, určený pro profesionální použití a očistu i silně znečištěných dílů.

V domácí dílně se neubráním tomu, abych servisovanému kolu nezašpinil rám mastnýma rukama a šmírem, takže je nutné vždycky rám uvést do původního, tedy čistého stavu, případně jej umýt ještě před servisem, pokud je to nutné. Pro všechny tyto situace je tahle nejúčinnější verze čističe perfektní, a to jednak díky aktivní husté pěně, která po nastříkání na rám kola nevyprchá, ale hezky drží na místě a jen pomalu stéká. Pěnivost prostředku je opravdu perfektní, plošný rozstřik je ale o něco menší, takže je dobré mířit přesně a třeba nanést i více vrstev vedle sebe. Na druhou stranu je to výhoda, protože pak nemáte od čističe celou podlahu pod kolem. Na očistu mastného a znečištěného rámu stačí většinou jen nechat krátce působit a pak setřít hadříkem. To spolehlivě odstraní mastné šmouhy i z matového laku. Vrstva bláta pak snese použití kartáče a výraznější oplach vodou, což u mastných šmouh nebylo potřeba. Očištěný povrch rámu pak nemá jiný odstín, takže naprosto univerzální použití.

Co se týče očisty silně znečištěných dílů jako kazety a řetězu, tam je přesné dávkování pěny velkou výhodou. Pěna se dostane všude, skvěle působí a při rozetření nečistot na kazetě kartáčem stačilo jen opláchnout a pastorky byly poměrně čisté. Není to ale tak razantní očista jako v případě silných chemických a biologicky neodbouratelných čističů, které umí rozpustit i hodně utemovanou směs maziva a šmíru mezi pastorky. Cyklostar Original je i ve své nejsilnější verzi v tomhle ohledu vůči nejsilnějším nečistotám méně agresivní, zato je však biologicky odbouratelný. Nové mazivo ložisek odpružené zadní stavby a speciální pastu na kontaktních plochách tak rovněž nerozpustil a neodplavil úplně, takže čistí, ale „neškodí“. Co se týče balení, testovali jsme půllitrové s praktickým rozprašovačem, jehož cena je kolem sto padesáti korun, doplnit jej pak lze ze dvou, pěti či dvacetilitrového balení, samozřejmě cenově výhodnějšího.

(už)

 

datum: 31.07.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign