Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nejlehčí horské kolo na světě?

Nejlehčí horské kolo na světě?

Americká značka Cannondale představila jedno z nejlehčích sériově vyráběných kol na trhu, které by i při minimální hmotnosti mělo být použitelné pro závodní nasazení při XC. Pro rok 2010 tak přichází se zcela novým modelem Flash, jenž by měl v sériovém osazení atakovat hranici 7,5 kg! Zároveň značka prvnímu majiteli poskytuje na rám doživotní záruku bez váhového limitu!

can4

Flash je výsledkem masivních investic do vývoje, jejichž objem se oproti minulosti ztrojnásobil, a 18 měsíců výzkumu a testování. Karbonový rám z vláken vysokého modulu pevnosti váží ve velikosti M pouhých 950 gramů. Tak nízké hmotnosti je dosaženo kromě použití Hi-Modulus vláken také proměnlivým deltovým tvarem sedlové trubky, kdy u středového pouzdra je rozšířená pro co největší tuhost středové partie, zatímco horní část je odlehčena a tvarována tak, aby poskytla jezdci dostatek pohodlí.

V nabídce bude i rám ze standardních vláken o hmotnosti 1100 gramů a duralová verze.

Nejvyšší model Team za necelých 220 tisíc korun dosahuje hmotnosti 7,48 kg díky osazení jednonohou odpruženou vidlicí Lefty SL o zdvihu 110 mm, klikami HollowGram SL BB30, sadou Sram XX, karbonovými ráfky DT Swiss XCR 1,2 či karbonovým kokpitem od FSA. Váha se šetří snad na každém kousku kola, zajímavostí je sedlovka USE Sumo, vyrobená technologií SAVE, která má za úkol jízdu výrazně odpružit.

Kromě superlehkého nekompromisního závodního stroje však budou v nabídce i levnější stroje, základní karbonový Flash Carbon 4 by měl přijít již na 67 tisíc.

canclovek

(mig)

datum: 16.07.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign