Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nejen sněžná Kenda

Přestože tahle značka produkuje speciální zimní pláště s hřeby, řeč bude o pro holeně jezdce mnohem přívětivějším kousku. Kenda Juggernaut je totiž speciální čtyřpalcový plášť pro fatbiky. Vyrábí se i v o půl palce širší verzi a provedení se skládací patkou, my jsme ale vyzkoušeli dostupnější verzi s drátěnou patkou a šíří zmiňované čtyři palce.

Předlohou dezénu byl motocyklový plášť téže značky, takže souvislé, šípovitě uspořádané profily už na pohled ukazují, že jejich síla bude v záběru anebo pod brzdou. Střední výška zase nahrává lepšímu odvalování, takže bychom před sebou měli mít rozumný univerzál. Co se týče nazouvání na ráfek, ve světě fatbiků to není taková křeč jako u bikových bezdušáků, takže je to naprosto v pohodě a spíš je třeba trochu gumu porovnat, aby všude dosedla do patky ráfku. Konstrukce tvořená vlákny s hustotou 60 TPI slibuje celkem slušnou kvalitu, takže žádné papírové boky, ale ani přehnané množství materiálu. Tradiční kendovský DTC -Dual Tread Compound nabízí dvojí tvrdost směsi na běhounu, což zde vzhledem k časté změně tlaku není prvořadé. Zato hmotnost 1,4 kg už není zrovna závodní parametr, ale skládací verze nabídne skoro o půl kilogramu méně, což stojí za zvážení. Cena testované verze je pak xxx korun, což je docela přijatelné.

Plášť jsme měli možnost srovnat s levnějším modelem asijské produkce, jenž měl o něco širší profily, s podobnou výškou, ale ne tak ostré. Kenda se projevila na silnici celkem rozumným odvalováním, ale lepší byla v terénu, kde se drobné profily lépe zakusovaly do tvrdého sněhu a rovněž pod brzdou pak byl jejich projev trochu agresivnější. Sice jsme vloni jezdili i hodně masivní profily na plášti Surly, ale tam už to bylo opravdu spíše jen na sníh a do bláta, a ne na tvrdší povrch. Na něm Juggernaut naopak umí podržet ve všech směrech, a přitom v terénu velice dobře odvaluje. Menší profily se dokážou dobře popasovat jak s trávou a lehce mokrým podkladem, tak se sypkým, kamenitým povrchem nebo kořeny. Jediné, kde je cítit určité limity, je hluboký sníh anebo bláto, sice se vzorek nezacpává, prostoru má mezi profily dostatek, ale v náročnějších pasážích bychom uvítali trochu vyšší dezén, ale nelze chtít od jednoho pláště všechno. Juggernaut tedy určitě nezklame začínající ani zkušené fatbikery, kteří nehledají extrémně hrubý vzorek, ale ani příliš rychlý s menší agresivitou, pro ně bude takovou zlatou střední cestou.

(už)

datum: 05.06.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign