Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Nejen designový kousek

Nejen designový kousek

Značka Birzman se na našem trhu pomalu ale jistě zabydluje a získává čím dále více příznivců. Pokud Birzman dá cokoliv na trh, tak to je nejen vysoce funkční, ale mnohdy se jedná o velmi pěkný designový kousek.

Stejně tomu je v případě pumpiček, kterých Birzman nabízí celou řadu. Pro naše představení a test jsme si vybrali model minipumpy Velocity MTB, která je určena pro montáž na rám kola. I když je pumpa výrobcem doporučena pro horská kola, nemusíte se ostýchat použít ji i na vaše kolo silniční.

Tělo Velocity je vyrobeno z leštěného duralu. Konce pumpy, které při práci držíme v ruce, jsou z měkkého a velmi příjemného plastu, který neklouže.  V těle pumpy je zasunut patnácticentimetrový šlahoun s koncovkami pro autoventilek i pro galuskový ventilek. Pumpa se šlahounem je pro práci v terénu přeci jen lepší než pumpa, která má otvor přímo v těle. Se šlahounem se rozhodně lépe manipuluje a je to výhodnější i pro méně zručné cyklisty, u kterých hrozí při práci s běžnou pumpou ulomení galuskového ventilku.

Při prvním seznámení s pumpou jsme pracně dolovali šlahoun ven. Ten je uschován pod gumovou zátkou. Ale jaksi přirozeně nás napadlo pumpu rozevřít a jednou „pumpnout“. Zátka se samovolně pod tlakem vzduchu odklopila a šlahoun vyjel ven. Až potom jsme zjistili, že na videu na stránkách výrobce postupují stejně.  Šlahoun je zakončen redukcí s nástavcem na galuskový ventilek.  Má posuvnou vrchní objímku, která zajistí vysunutím směrem k ventilku těsnější obejmutí. Galuskovou redukci můžeme vyšroubovat z nástavce určeného pro automobilový ventilek. Ta se běžně na ventilek našroubuje. S pumpou se pracuje velmi příjemně, a jak jsme se již zmínili, používat pumpu se šlahounem je velmi pohodlné.

Pumpa se upevňuje na kolo do držáku, který je k pumpě dodáván v setu. Ten se našroubuje běžně pod košík na lahev. V držáku je pumpa zajištěna gumovým pojišťovacím páskem, takže nehrozí, že pumpu ztratíme. Rozhodně u ní také nehrozí, že nám bude při jízdě „rachtat“, jako se to někdy u některých pump stává. Délka pumpy je 18 cm a průměr 2,5 cm. Birzman Velocity MTB je sice malá pumpa, ale výkonná natolik, že nemusíte mít strach, že v případě defektu se zdržíte uprostřed lesa delší dobu.

Pumpu koupíte za cenu kolem 870 Kč.

 

(kany)

datum: 09.09.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign