Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Nejdražší kolo v republice

Ceny některých novodobých kol jsou skutečně vysoké až nesmyslné. Pořídit si stroj v částce přes 100.000 Kč není žádný problém. Ale zřejmě nejdražším kolem v naší republice, které je veřejně nabízeno k prodeji a které je výhradně na lidský pohon je historický stroj - Tricykl Premier z roku 1882-84, který byl vyrobený v Coventry v Anglii. Jeho cena je opravdu závratná. Pokud si ho chcete pořídit, prodejte chalupu nebo garsonku a tricykl si potom můžete pořídit za 415.000,- Kč.

Kolo nabízí na svých stránkách Robert Štěrba. Pokud vás zajímají historická kola, určitě se podívejte na jeho stránky www.sterba-bike.cz, kde naleznete nejen nabídky historických kol a doplňků, ale i velmi zajímavé články o muzeích hostorických kol z celého světa a především vám na nich Štěrba představuje ve své galerii opravdu skvosty, po kterých touží určitě nejeden sběratel, vč. dnes už historických, vlastně spíše retro, Favoritů. Vážní zájemci o tento obor nepohrdnou odbornějšími články.

Jestliže si chcete oddechnout od novodobých kol se všemožnými tlumiči, elektronikou a od karbonu, večer, až půjde rodina spát, pohodlně se usaďte k monitoru, zapalte si doutník, dejte si skleničku irské whisky a ponořte se do světa starých kol a lidí, kteří na jich jezdili v tweedovém saku.

Nejdražší kolo - trojkolka je nabízeno za 415.000 Kč.

 

 

datum: 21.06.13 - kategorie: Historie cyklistiky
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign