deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nejdostupnější Aerozine

Řídítka a představce značky Aerozine jsou k dostání v několika kvalitativních úrovních, a zatímco závodník by asi sáhnul po nejdražším provedení kvůli hmotnosti, sportovní jezdec možná bude řešit spíše výsledný posed a trochu ušetří.

Představec Aerozine XS 17 má na svém boku logo 100 Aerozine a zatímco jednou tak drahé modely mají číslovku 80 nebo 110, stovku tam najdeme také. Takže pokud náhodou hledáte představec Aerozine pro pohodlnější posed, nebo naopak pro výrazné snížení pozice řídítek při nasazení v negativním úhlu, stěžejní je označení XS 17.

Tenhle kousek vykovaný z hliníkové slitiny řady 7050 má 17° úhel a vyrábí se pouze v 31,8mm provedení objímky řídítek. Nejběžnější délky 90, 100 a 110 mm jsou samozřejmostí a ve střední verzi váží 129 gramů. Jednodílná čelní objímka řídítek je na čtyři šrouby, objímka sloupku vidlice pak má dva střídavě umístěné imbusy.

Nejnápadnějším prvkem je bílé logo značky vyvedené na horní i spodní straně a boční loga jsou rovněž umístěná tak, aby byla dobře čitelná v pozitivní i negativní pozici představce. Montáž na vidlici i zajištění řídítek je naprosto standardní bez jakéhokoli omezení a výrobce zde neobtěžuje vyznačováním maximálních dotahovacích momentů. Celková tuhost je díky dostatku materiálu a střední hmotnosti na solidní úrovni, takže rozhodně nejde o kousek, na kterém by se mohl těžší jezdec bát vjet do terénu.

Cena těsně pod tisíc korun sice není nejnižší, ale i tak je to mezi představci této značky to nejdostupnější, co nabízí. Za jistotu značkového komponentu to je ovšem odpovídající částka, navíc fajnšmekr může sáhnout po lehčích verzích v bílé nebo červené barvě za téměř dvojnásobek.

(už)

 

datum: 06.09.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign