cratoni

Závěsy a záclony Praha

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

eurobike2018

Nebrzdí to, řve to, pýská to !! 8 na kole

Tomáš Morkes: Dobrý den mam problém u svého horského kola (konkrétně Felt Q220) s brzdama. Nevím, jestli to jsou přímo brzdové kotouče, brzdové špalíky nebo něco jinýho.. Už delší dobu, jakmile se rozjedu a chci zabrzdit kolo začne naprosto šíleně pískat, prostě hroznej rachot a v podstatě už ani nebrzdí !! mám tenhle problém jak u přední tak u zadní brzdy.. kolo nemá najeto snad ani 1500 KM :/ Nevíte co bych s tim měl dělat? jen přejet špalíky/kotouče na smirgl papíru nebo nějaký odmašťovadlo možná ? Druhá otázka zní: Mám 8 na obou kolech, vzadu aj ve předu, asi to bylo moji neopatrností, skákáním atp. myslíte, že by to mohl dělat jen špatně nasazení plášť? nasazoval jsem ho snad už 100x na obou kolech. Jde nějak ráfek srovnat(kdyby to bylo ráfkem a ne pláštěm) ? jsem bezradnej...:/ DĚKUJU MOC ZA ODPOVĚĎ a ať vám to sviští :)

Odpověď Cykl.cz

Jestli vám řvou kotoučovky a nebrzdí, tak jsou nejspíš mastné destičky, takže do servisu, odmasstit, nebo vyměnit za nové a předtím dokonale odmastit třmeny i kotouče, stačí totiž jen trochu mastnoty a organické destičky už nemají takový výkon. Jestli vám hází pláště, pak jsou buď špatně usazené, případně po přefouknutí rozjetá jejich kostra a mají bouli-to zjistíte na boku, jestli je linka na plášti po celém obvodu stejně daleko od hrany ráfku. Jestli hází ráfek zjistíte snadno, roztočte kolo a přiložte z boku prst k ráfku a uvidíte jestli se vzdauluje a přibližuje-pak jedině servis.


datum: 16.10.15
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign