schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Nastavte si brýle 3F

Brýle 3F Splash 1393

Kolekce brýlí značky 3F se neustále rozšiřuje a v její nabídce najdeme jak univerzální sportovní či civilně vyhlížející modely, tak i čistě cyklistické brýle. Jednou z novinek je model Splash 1393 disponující širokou možností nastavení jak nožiček, tak i nánosníku - tyto brýle lze tedy snadno doladit v závislosti na konkrétním obličeji. Růžovo-fialová barva námi zkoušené varianty jistě zaujme především dámy, v nabídce je však i podstatně univerzálnější černé provedení obruby.

Základním materiálem se stal Grilamid TR90, nabízející nadstandardní pružnost, a tedy i odolnost konstrukce. Celkově menší rozměry brýlí je předurčují pro uživatele s užším obličejem. Stejně tak menší plocha zorníků bude optimální především pro uživatele upřednostňující univerzalitu brýlí, které jsou tak vyjma sportu použitelné i pro civilní nošení. Možnosti nastavení jednotlivých prvků jsou pak hodně nadstandardní – obě poloviny nánosníku mají trojici poloh, tedy možností sklonu dosedací plochy vůči kořenu nosu. A podobný polohovací nastavitelný mechanismus najdeme u sklopných bočnic, chcete-li nožiček. Ty lze kromě samotného sklápění také vertikálně nastavit v pěti polohách a přizpůsobit tak sklon přední části brýlí obličeji. Snadno se tak dá doladit vzdálenost horní části obruby od obočí, případně vzdálenost mezi spodním okrajem zorníků a lícními kostmi. Samozřejmě nemůže chybět protiskluzová úprava jak nožiček, tak i dosedací plochy nánosníku.

Samotná skla s atraktivní zrcadlovou úpravou nabízejí index zatmavení 1, to znamená, že svým lehce kouřovým zabarvením nejsou příliš vzdálena čirému provedení. Z toho opět vyplývá maximální univerzalita a bezproblémové použití i při zatažené obloze. Současně však jemné zatmavení skel dostatečně chrání oči při ostrém světle, za přispění zrcadlové vnější vrstvy. Plocha zorníků sice není tak dokonalá v ochraně očí před proudícím vzduchem jako u ryze cyklistických brýlí, nicméně celková univerzalita a do jisté míry i civilní vzhled to dostatečně kompenzují. Za 699 korun zkrátka vynikající brýle.

(kad)

Plusy: usazení na obličeji, široká možnost regulace, univerzalita

Minusy: nenalezli jsme

datum: 17.06.14 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign