katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Naši v roce 1912 poprvé na olympijských hrách - jela se časovka na 324 km

remesV roce 1912 ve Stockholmu se naši cyklisté poprvé zúčastnili olympijských her. Startovali Tintěra, Kubrycht, Petřík, Remeš a Kundert. Po příjezdu do Švédska byli nejprve považováni za Rakušany a posléze dokonce i za fotbalisty Slávie.

Olympijská trať vedla kolem Malerského jezera  měla skutečně hrozivou délku – 324 kilometrů. Závod se konal jako časový závod jednotlivců. První závodník, který se postavil na start, odstartoval již ve dvě hodiny v noci.

Náš Kundert dorazil do cíle jako první. Již hodinu po svém startu ho totiž přivezl automobil, protože mu praskl rám kola. Ještě ke všemu těžce upadl. Nejlépe z našich dopadl Rameš na 63. místě v čase pod dvanáct hodin a měl odstup 1:37,33 hodin za vítězným Rudolphem Lewisem.  Do cíle dorazil na cizím kole, neboť jeho se mu porouchalo a ochotný neznámý cyklista mu zapůjčil 30 kilometrů před cílem své. Tintěra se umístil na 87. místě a Kubrycht byl 88, oba s časovou ztrátou na vítěze dvě a půl hodiny. (na fotografii Bohumil Rameš)

 

 

Zkuste si také vzít těžké kolo v tehdejší kvalitě s jedním převodem, oblečte se do svetru a pokuste se ujet 324 km třicetikilometrovou rychlostí po prašných cestách. Zřejmě to nedokážete ani na svém moderním současném kole po silnicích z dokonalého asfaltu.
datum: 05.08.12 - kategorie: Historie cyklistiky

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Olympijská trať vedla kolem Malerského jezera měla skutečně hrozivou délku – 324 kilometrů. Závod se konal jako časový závod jednotlivců.

    20.06.13, 09:27:36
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign