deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Napříč kategoriemi

Přilba MET Crossover

Tak nějak by se dal přeložit název přilby MET Crossower, která je určena pro rekreační a sportovní ježdění, a to jak na silnici, tak na biku.

MET Crossower helma

Charakteristické je pro ni jednak designové pojetí, které vychází z celkové koncepce přileb MET, ale hlavně slušná masa materiálu spojeného se skořepinou In-Mold technologií, která poskytne při pádu dostatečnou ochranu. Na extrémní odlehčování se v tomto případě, vzhledem k hmotnosti 301 gramů, nehraje, zásadní je bezpečnost jezdce. Testovaná velikost XL je určena pro obvod hlavy 60-64 cm a opravdu uspokojí i cyklisty s rozměrnější hlavou. Střední hloubka usadí přilbu celkem spolehlivě, nicméně většinu práce zajistí stahovací čelenka po celém vnitřním obvodu. Ta se stahuje kolečkem na týlu, jehož níže na krk umístěná pozice vyžaduje při nasazování větší uvolnění čelenky, aby se stahovací mechanismus pohodlně usadil a přilba pak nebyla na čele příliš sklopená dolů. Jakmile jsme přilbu několikrát utáhli, po chvilce jízdy o ní na hlavě nebylo vědět, přítomnost signalizoval jen výrazně dolů sklopený štítek a předsazení materiálu na čele.

prilba met crossover

Vybavení síťkou proti hmyzu a celkem patnáctkou středně velkých ventilačních otvorů zajistilo dostatečné odvětrání, nicméně do parných dní bychom volili model s výraznější ventilací. Plusem pro bezpečnost je reflexní samolepka vzadu a navíc čtveřice diod umístěných v ovládacím kolečku stahovacího mechanismu, které tak funguje jako blikačka. Stačí stisknout čelní stranu kolečka a diody buď svítí, nebo blikají. I to svědčí o univerzálním využití pro rekreační i silniční cyklistiku. S demontovaným štítkem navíc přilba nijak neomezuje jezdce ve výhledu, což se při jízdě na XC stroji s výrazněji sklopenou hlavou vzhledem k délce štítku tvrdit nedá. Tvar přilby i poloha štítku tedy směřují spíše na vyznavače vzpřímenějšího posedu a rekreační cyklisty,nebo na silničáře, kteří chtějí velkou přilbu s dostatkem materiálu, který při pádu ztlumí náraz a díky míře materiálu ochrání všechny partie hlavy.Cena 1290 korun řadí tento model mezi dostupná provedení, kterým ovšem svým zpracováním bude silně konkurovat. Daný model lze mít ve dvou velikostech a více barevných provedeních.

(už)

 

Plusy: usazení, blikačka, velikost

Minusy: délka štítku

datum: 23.11.12 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign