cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Nafukujte bombičkou od BBB

Na kole zažijeme málo tak nepříjemných chvilek, jako když uslyšíme uprostřed lesa nebo na silnici za městem zlověstné zasyčení. Defekt! Proklejeme tu věc, která prorazila plášť kola i duši, a nezbývá, než se pustit do opravy. Když máme čím, po chvilce jedeme dál. Když nemáme čím, jdeme pěšky nebo obětujeme ráfek.

K opravě defektu patří závěrečná fáze v podobě nafouknutí vyměněné duše. Buď máme pumpičku, nebo jsme modernější a vytáhneme bombičku s nástavcem. Tu používají takřka ze 100% závodníci, protože každá ztracená vteřina během závodu je výsledkově drahá. Ale i čím dál více hobíků vozí bombičku, protože to patří k dnešnímu běžnému komfortu.

Vyzkoušeli jsme nástavec od firmy BBB, který se prodává v setu s jednou bombičkou pod označením Airspeed BMP-32. V soupravě je i neoprenová košilka na bombičku. Ale tu není nutné používat. Nástavec dvaatřicítky se liší od většiny podobných výrobků tím, že ho nejdříve našroubujeme na galuskový nebo automobilový ventilek za pomoci nadrážkovaného kolečka, kterým otáčíme, teprve potom do něj zašroubujeme bombičku. Výhodné to je pro ty, kteří nejsou tak zruční, a může se jim stát, že při použití pouze nasazovacího bombičkového  nástavce  jim většina (nebo všechen) vzduchu unikne kolem ventilku. U tohoto typu to je takřka nemožné. Pokud jste nástavec pozorně a pevně našroubovali, vzduch nemá kudy unikat. Samozřejmě s ním nejde vzduch dávkovat, jako tomu je u některých typů, ale stejně pokaždé vypustíte všechen obsah bombičky do duše. A pokud chcete docílit správného tlaku, musíte většinou ještě použít pumpičku. Teď si asi někteří říkají, na co pumpičku, když mám bombičku. Ale tuto otázku si přestanou klást třeba tehdy, když mají během jedné vyjížďky defekty dva a jednu bombičku. Nebo je s bombičkou problém. Ano, znalý cyklista ví, že pumpičku je potřeba na kole mít pořád. Bombička nám jen velmi ulehčí nepříjemnou práci s pumpováním mini pumpičkou. Zvláště tehdy, když jsme na konci celodenní jízdy už značně unaveni. Takže na rámu pumpičku a v kapse nebo brašničce bombičku. Nebo v kapse, protože tato bombička s nástavcem váží pouhých 70 gramů a samotný nástavec pouhých 10 gramů. A ještě jedna rada. Pro mnohé úsměvná. Než našroubujete nástavec na galuskový ventilek, povolte na něm matičku. A také nezapomeňte, že prázdná bombička se do lesa opravdu nehází.

Set BBB BMP-32 koupíte za cenu něco přes čtyři stovky. Samotné šestnáctigramové (pro silniční kola) bombičky, které mají normalizované závity snad pro všechny modely, pořídíte za cenu od 50 korun. Větší, pětadvacetigramové (pro horská kola) za asi 120 korun a více. Stačí zapátrat na internetu po lepší ceně. Nakonec ale zjistíte, že nemá cenu spekulovat, a je lepší koupit si ji v nejbližším obchodě, protože ten vám nebude počítat poštovné, které může být vyšší než cena bombičky.

 

(kany)

datum: 18.03.19 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign