katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Nadupaná šestadvacítka

Multiklíč RavX EVO X1

Multiklíč s několika základními funkcemi by neměl chybět v brašně žádného cyklisty, ovšem chceme-li si být jisti, že na vyjížďce opravíme takřka cokoliv nebo si ještě opilujeme nehty, musíme pořídit funkcí víc.

Multiklíč RavX EVO X1

Multiklíč RavX EVO X1 je díky šestadvaceti nástrojům jedním z nejnabitějších provedení. Využitelnost některých nástrojů je sice trochu diskutabilní, ale nikdy nevíte, co se přihodí. Základem klíče jsou plastové bočnice, propojené dvojicí plastových ramen a samozřejmě šrouby, jisticími všechny nástroje. Vzhledem k šířce klíče se celé tělo při záběru lehce kroutí, ale na druhou stranu je kvůli šířce perfektně zajištěno v dlani, takže to manipulaci nějak výrazně neomezuje.

Z nástrojů multiklíč obsahuje všechny základní imbusy od dvou do osmi milimetrů, plochý a křížový šroubovák a nechybí ani tak důležitý Torx T25 na šrouby kotoučů brzd. Nýtovač s poměrně malou úchopovou částí je spíše nouzovým řešením, ale jeho součástí jsou ploché klíče 8, 9 a 10 mm a trojice centrklíčů. Díky možnosti úchopovou část vyšroubovat a použít samostatně je centrování téměř stejné jako s klasickým klíčem. Praktickým doplňkem je ocelová sponka pro zajištění obou konců řetězu k sobě při nýtování. Dvojice montpák na bocích klíče má standardní rozměry, navíc jedna je vybavena plastovým kolíkem pro odjištění autoventilku. Z necyklistických nástrojů je nůž se zubatým ostřím, otvírák a pilník tím asi nejpraktičtějším, chybí už snad jen kleště nebo pilka. Tyto tři nástroje mají kovovou pojistku proti nechtěnému sklápění při práci. Pro bikery s častou ztrátou orientace je přiložen malý vyjímatelný kompas.

Manipulace s nástroji je díky větším rozměrům pohodlná, protože klíč celkem dobře zapadne do dlaně. Samozřejmě pro citlivější seřizování jsou jeho rozměry 95x50x25 mm trochu objemnější, ale vše je v normě. Pokud bychom šli do detailů, plochý 9mm klíč by mohl být otevřený, uzavřené provedení se v některých případech hůře nasazuje, ale je to záležitost pouze některých levnějších přehazovaček a přesmykačů. Hmotnost 190 gramů je standardem, příjemné je gumové pouzdro, které zabrání kontaktu kovových nástrojů třeba s duší uvnitř brašny. Cena 750 korun je proti malým klíčům takřka dvojnásobná, ovšem zrovna tak to lze říci o počtu nástrojů, takže hodnota zcela odpovídá. Pokud dojde na vyjížďce k poruše, s tímto nástrojem lze opravit téměř vše, jediným omezením bude šikovnost majitele.

(už)

Plusy: počet nástrojů, praktičnost, pojistka

Minusy: tuhost těla

datum: 03.09.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Manipulace s nástroji je díky větším rozměrům pohodlná, protože klíč celkem dobře zapadne do dlaně. Samozřejmě pro citlivější seřizování jsou jeho rozměry 95x50x25 mm trochu objemnější, ale vše je v normě. Pokud bychom šli do detailů, plochý 9mm klíč by mohl být otevřený

    20.06.13, 08:49:17
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign