deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

nacesty.cz vás odveze za teplem na Mallorcu

Mallorca je nejvíc...

Smělé tvrzení, že španělský středomořský ostrov Mallorca je pro cyklistickou jarní přípravu „nejvíc“, v minulosti pronesl český cyklista Roman Kreuziger. O jeho slovech se můžeme přesvědčit i na vlastní kůži, aniž bychom se museli trápit sháněním letenky, ubytování a zajišťovat si program.

Veškerý komfort totiž tréninku-chtivým cyklistům poskytuje česká cestovní kancelář NaCesty.cz. Ta na svých stránkách cyklistům slibuje zajištění rezervace speciální letenky zahrnující převoz kola, odvoz do českého hotelu, polopenzi s odpoledními těstovinami, masáže, možnost vytvoření tréninkového itineráře s využitím GPS navigace, zapůjčení karbonové silničky či zajištění doprovodného programu pro drahé polovičky. Když jsme se poprvé seznámili s kompletní nabídkou této cestovky právě pro cyklisty, rozhodli jsme se v letošním únoru na jeden turnus tréninkového kempu vydat.

mallorca1

Mallorca je především koníček

Společnost NaCesty.cz založil Václav Uher, což je neuvěřitelný nadšenec a „srdcař“. Jinak se asi nedá nazvat člověk, který je třeba ochoten po devět dní projíždět s kartografy každičkou silnici i uličku na celém ostrově, aby vytvořil GPS mapu všech cyklisticky zajímavých tratí, kterou pak svým klientům poskytuje pro navržení ideálních tréninkových okruhů. Ačkoliv jarní cyklistická Mallorca zaujímá v prodejích zájezdů společnosti menší procento, neboť NaCesty.cz se zabývá hlavně prodejem luxusních destinací, pro Vaška je to destinace číslo jedna. Na Mallorce po celou dobu tréninkových kempů sám žije a každoročně pro klienty přidává něco nového.

Na vlastní kůži

Z letiště v Palmě nás česká delegátka dovezla do hlavního centra kempu - hotelu Ayron, stojícího kousek od pláže. Ubytování zde bylo na zcela standardní úrovni, navíc někteří členové personálu jsou Češi, takže je snadné se na čemkoli dohodnout i bez znalosti cizí řeči.

Velmi mile nás potěšilo stravování. Klasickou polopenzi, kdy k snídani a k večeři je připraven švédský stůl s bohatým výběrem nejen místních dobrot, ale hlavně jídel vhodných pro správný trénink, mají cyklisté doplněn ještě o odpolední těstoviny. Ty přijdou vhod po návratu z několikahodinového tréninku na rychlé doplnění energie.

malsedi

Vzhledem k tomu, že jsme přiletěli bez kol, velmi jsme ocenili možnost si silničky zapůjčit. Zde nás profesionalita společnosti mile potěšila podruhé – půjčují se karbonové stroje Merida Scultura na sadách Ultegra a Dura Ace, navíc za zcela lidových cenových podmínek. Fantazie.

V hotelu Ayron jsou přítomni také trenér a fyzioterapeut, kteří začátečníkům a hobby jezdcům dokážou poradit s tréninkem a stravováním a podle výkonnosti a vytyčeného plánu rovnou i navrhnout odpovídající profily okruhů. Na trénink pak může jezdec vyrazit i klidně sám, neboť s GPS přístrojem na řídítkách se neztratí.

Mnohem snazší je však vyrazit ve skupině. Ráno před desátou hodinou se to před hotelem – podobně jako u dalších hotelů v okolí – hemží desítkami cyklistů, připravených společně vyrážet do vnitrozemí. Kromě hobby jezdců jsou zde i profi závodníci, v době našeho pobytu v hotelu bydleli Martin Horák, Barbora Radová (dnes již Manďáková) a kilometry zde najížděli i závodníci týmu PSK Whirlpool. Potkali jsme ale i fourkrosaře Kamila Tatarkoviče či partu sjezdařů. To je pro začínající jezdce ideální příležitost jak se skamarádit s profíky a nabrat cenné informace a rady o tréninku i závodním životě.

Ostrov jara

Mallorca je pro jarní přípravu a najíždění objemu ideální z důvodu rozmanitosti profilů. Přímořská část na jihu ostrova, kde sídlí i hotel Ayron, je rovinatější, takže zde lze najíždět objemy v nízkých intenzitách, dokonce

do horských oblastí to je pak zhruba 30-50 km. Nejvyšší hora Puig Major pak měří 1445 metrů, takže ani vrchaři zde nepřijdou zkrátka. Na severní straně je pak několik táhlých stoupání jak v Alpách, takže se dá trénovat i intenzita. Ultramaratonci pak mohou za jeden den zhltnout klidně i hodně přes dvě stě kilometrů, traduje se, že se za jeden den dá stihnout celý ostrov dokola, což vychází na dobrých tři sta kilometrů. S ohledem na jarní dobu, kdy mallorca2slunce vychází pozdě a zapadá brzo, to není vůbec výlet zadarmo. Naštěstí však v případě jakéhokoli problému stačí zavolat do hotelu a vždycky pro zbloudilce může někdo dojet. A to se také cení, ti lidé tam jsou prostě pro své klienty a na maximum jim chtějí tu dřinu ulehčit. Samozřejmostí tak je po návratu do hotelu možnost masáže, k pití jsou připraveny ionťáky a speciální strava, v sousedství je sportovní centrum s bazénem a fitkem a večer lze všechno snažení „zpečetit“ zmrzlinou v mekdolandu na pláži. Ani kontakt s rodinou nebude pozadu, na hotelu je rychlý internet, takže internetové video spojení není problémem.

Stejně tak, jako jsme si svůj tréninkový pobyt v teple užili my, můžete si jaro pod palmami vychutnat i vy.

Stačí zabrouzdat na www.nacesty.cz, vybrat si ten svůj termín a služby a zbytek nechat na společnosti. Jedinou nevýhodu lze vidět v odletech z německých měst, takže je potřeba se dopravit z Čech na letiště autem. Díky tomu je ale zase letenka o poznání levnější.

www.nacesty.cz

mallorca jidlo

datum: 21.12.09 - kategorie: Cestování
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign