deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC21R

Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC21R splní požadavky závodních i rekreačních cyklistů

 

Vysoký výkon 880 lumenů, dlouhý dosvit 125 metrů, možnost nabíjení z USB a v neposlední řadě i důraz na vysokou bezpečnost díky bočním červeným diodám jsou přednostmi nové cyklosvítilny Fenix BC21R. Díky tomu osloví široké spektrum cyklistických fanoušků.

K napájení výkonného cyklosvětla slouží li-ion akumulátor typu 18650, který se nabíjí přes micro USB konektor přímo ve svítilně. Alternativně lze použít také dvojici jednorázových CR123A baterií. Světelným zdrojem je moderní dioda Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, který přináší přirozenější a kontrastnější podání barev v přírodě. Tuto světelnou výhodu přivítají především ti cyklisté,kteří se pohybují v terénu mimo zpevněné cesty. Svítilna používá u Fenixu již prověřenou technologii dvojitého směrování světla „Dual Distance Beam System“, díky speciálně navržené optice svítí hlavní kužel světla do dálky, zatímco sekundární široký kužel paprsků osvětluje prostor bezprostředně před řidítky. Tímto je plynule osvětlen celý prostor před jízdním kolem a to i v místech, která běžné cyklistické svítilny nepokryjí. Na bocích svítilny jsou navíc umístěny dvě červené LED, které zvyšují viditelnost vašeho kola do stran a přispívají k bezpečnější jízdě.

Cyklosvítilna Fenix BC21R disponuje pěti digitálně regulovanými režimy svícení. Nejvyšší světelný výkon o hodnotě 880 lumenů poskytne po dobu 1 hodiny a 20 minut, pro náročné jízdy však bohatě vystačí i druhý nejsilnější režim s 380 lumeny. Toho si můžete během jízdy užívat nepřetržitě po dobu 4 hodin a 30 minut. V přehledném terénu si vystačíte s režimem 200 lumenů, který svítí po dobu 8 hodin a 30 minut. Nejnižší režim o 100 lumenech se hodí při jízdě po městě nebo na přehledných úsecích cyklostezek. Tento režim potom zaujme úctyhodnou výdrží téměř 16 hodin konstantního svícení. Výčet režimů zakončuje blikání, které se prezentuje pulzováním mezi 100 a 380 lumeny. Časy výdrže platí při použití akumulátoru o kapacitě 2300 mAh, který je součástí balení, výdrž je však možno prodloužit až o 50% použitím akumulátoru s vyšší kapacitou.

Design držáku s gumovým úchytem umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na řidítka bez použití nářadí. Svítilnu lze proto použít i jako vysoce výkonné ruční světlo, což oceníte například při vícedenních cyklovýletech spojených s kempováním či tábořením. Držák lze použít na všechna řidítka s průměrem od 20 až do 35 milimetrů.

Svítilna splňuje standard IPX6, což garantuje voděodolnost i při tom nejsilnějším možném dešti. Tělo svítilny je vyrobeno z pevné slitiny hliníku a nárazuvzdorného plastu. Její váha je pouhých 115 gramů včetně akumulátoru.

Fenix BC21R vám spolehlivě zajistí kvalitní osvětlení na noční tréninky a vytrvalostní závody, ale stejně tak ji díky její univerzálnosti a přiměřené ceně ocení rekreační cyklisté, kteří se při své cyklovyjížďce nechtějí nechat omezovat soumrakem. V neposlední řadě najde toto světlo své místo ve výbavě cykloturistů, kteří se chystají na mnohadenní putování na kolech. Vidět a být viděn je dnes základem bezpečných cyklojízd a Fenix BC21R vám tento požadavek splní dokonale.

Všechny parametry svítilny Fenix BC21R jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Cyklosvítilna Fenix BC21R je dostupná v internetovém obchodě http://www.kronium.czi u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 1 999 Kč včetně DPH.

 

(placená reklama)

 

 

 

 

 

 

 

 

datum: 28.01.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign