Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Na švih s manometrem!

Malá hustilka je nedílnou součástí našeho vybavení, ať už vyrážíme na silnici, či bike. Většinou se jedná o „kompromisní“ modely sloužící jen pro nouzové dofouknutí kola po defektu, ale současně v nabídce některých značek nalezneme třeba i propracovanější hustilky, ať už s nadstandardním výkonem, či konstrukčními prvky. A právě sem spadá hustilka Nexelo Alu Manometr – tedy ne že by nabídla plnohodnotný výkon pro bezproblémové nafouknutí silničního kola na plný provozní tlak, ale jak je z názvu patrné, doplněk v podobě funkčního manometru může být pro mnohé uživatele výhodou. Stále totiž přibývá těch, kteří už své kolo nefoukají takzvaně od oka, tedy podle hmatu, ale pečlivě si hlídají tlak v předním a zadním kole.

Základem hustilky Nexelo, jejíž cena je příznivých 299 korun, je duralový plášť a ze shodného materiálu vyrobená pístnice. Rukojeť i hlavice jsou z odolného plastu a ergonomicky se jedná o naprostou klasiku. Tedy využívající dvojitou hlavici s automatickým přepínám v závislosti na konkrétním ventilku, a nemůže chybět ani aretace, utěsňující spojení hlavice a ventilku. Až dosud se jednalo o klasiku, vedle přítomnosti samotného manometru je zde vak zásadní obrácená koncepce hustilky, kdy je hlavice uchycena na středové pístnici a veškerý stlačený vzduch z hlavní komory tak prochází jejími útrobami. Manometr ocejchovaný do osmi a půl Baru je velmi přehledný a výhodou je i možnost přetočení hlavice vůči manometru, čímž se dá pumpa jednoduše přizpůsobit pravákovi či levákovi.

Výkonově hustilka odpovídá podobně velkým, tedy vlastně malým modelům. Od hustilky s délkou 25 centimetrů nelze chtít zázraky, i tak je ovšem výkon dostatečný pro nafouknutí duše po defektu, a to i v případě silničního kola, kde to však chce trochu více trpělivosti. Pracovní dráha pístnice by mohla být vzhledem k celkovým rozměrům hustilky trochu delší, ale to je jen malá oběť za přítomnost manometru, navíc poměrně přesného.

(kad)

 

 

 

 

datum: 03.01.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign