cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Na silničku s hadičkou

Minihustilky jsou pro silniční kolo jasnou volbou, protože si nikdo nechce hyzdit svůj rám nějakým monstrem. Pokud má malá hustilka dostatečný výkon a navíc se dobře ovládá, je radost defekt opravovat.

S hustilkou BBB BMP- 46 HoseRoad zcela určitě, jelikož tenhle 220 mm dlouhý kousek ukrývá v pístnici patnácticentimetrovou hadičku, takže není třeba křečovitě držet hlavici na ventilku, ale vše je komfortní a pro ventilek naprosto bezpečné. Kdo si libuje v kvalitním provedení, zde jej nadchne hliníkové tělo, pístnice i rukojeť, z plastu je pouze šroubovací uzávěr těsnění hlavního pístu. Elegantní černý design s bílým proužkem má ještě bílého a stříbrného sourozence, všechny za 799 korun. Hmotnost 109 gramů je pak v dané kategorii slušná hodnota, navíc počítáme-li s integrovanou hadičkou.

Ta se při huštění ukázala opravdovým dělníkem komfortu ovládání, jelikož nebylo třeba hustilku nějak speciálně naklápět kvůli pozici ventilku, ale díky dlouhé rukojeti i tělu byla práce s ní velice jednoduchá. Kvalitně zpracovaná koncovka z hliníku pasuje na auto i galuskový ventilek, a pouze stačí odšroubovat červený váleček s hlavním závitem a uvnitř přetočit adaptér pro ten či onen ventilek. Našroubování na ventilek je pak přesné a práce s hustilkou jednoduchá, takže nahustit maximální tlak 123 PSI, který výrobce uvádí, nebyl u silničního kola problém. Objem vzduchu odpovídá hlavně silničním plášťům, bikovou devětadvacítku s šířkou 2,25 palce bychom s tímhle kouskem asi tlakovat nechtěli, ale i tady by to nebyl problém, jen se u toho jeden dost zapotí. Součástí balení je i držák na rám, který má jednoduchá plastová oka, ovšem vybavená gumovým potahem pro štíhlejší část hustilky a gumovým poutkem pro silnější rukojeť. Elegantní řešení bez nějakého suchého zipu a z tohoto držáku hustilka opravdu nevypadne, navíc v něm ani nedrnčí. Pokud tedy řešíte, jestli do nové sezóny nepořídit na silničku novou hustilku, je tohle kvalitní a hlavně funkční řešení.

(už)

 

datum: 24.08.16 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign