Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Na pedály pohodlně

SuperB TB-PD30

Povolit příliš dotažený nebo téměř zarostlý pedál v klice je občas oříšek a je k tomu zapotřebí kromě znalosti správného směru povolování, ne vždy se někteří trefí, také kvalitní klíč s dlouhou rukojetí.
Výrobce nářadí SuperB nabízí hned osm modelů pedálových klíčů, z nichž ty profesionální jsou extrémně dlouhé, jiné mají i oříšek na matice nábojů a další jsou jednoduché, ale i tak o dost lepší než stará omačkaná patnáctka v otcově dílně.

Druhý cenově nejdostupnější klíč SuperB TB-PD30 máme k dispozici už přes půl roku a permanentně je v akci při montáži pedálů na testovacích kolech nebo i při vlastním servisu. Jeho celková délka 270 mm je dostatečná pro pořádný záběr, a přestože disponuje proti výrazně dražším dílenským speciálům pouze jedinou ploškou pro uchycení osy pedálu, její sklon je dostatečně univerzální. Ocelový základ je potažen pro SuperB klíče téměř typickou rukojetí ze středně tvrdého plastu s pryží, která nabídne velice příjemný úchop, takže i při pořádném záběru netlačí klíč do dlaně. Díky profilaci rukojeť neklouže a snese i zásah gumovou paličkou, když je třeba pedál odrazit, aby povolil.
Cena 220 korun je za tento klíč naprosto odpovídající, a kdo by chtěl ušetřit, může sáhnout po levnějším provedení s jednodušší rukojetí a tělem bez chromové úpravy. Vzhledem k četnosti používání prokázal materiál dostatečnou odolnost, takže můžeme tento klíč směle doporučit jak do domácí dílny, tak i pro jednodušší profesionální použití.
(už)


Plusy: komfortní rukojeť, životnost, cena
Minusy: nenalezli jsme

datum: 09.07.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign