penco_unor_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Na kole do Santiaga de Campostely? Nepodceňujte přípravy

Poutní cesta do Santiaga de Compostely vede z nejrůznějších směrů i zemí. Vydat se můžete na krátkou, delší nebo několikatýdenní pouť, pěšky, na koni či na kole. Než se vydáte na cyklistickou pouť, přečtěte si pár užitečných informací.

Průkaz poutníka

Před začátkem pouti je dobré si pořídit Credencial del peregrino neboli průkaz poutníka. Ten seženete na mnoha místech po celé trase, kde rozdávají razítka do tohoto průkazu. Hodit se vám bude především na samotné cestě, která je hodně frekventovaná, protože vás na jeho základě mnohdy zdarma ubytují a získáte díky němu i různé další výhody. Abyste získali oficiální certifikát o dokončení poutě, musíte na kole ujet nejméně 200 kilometrů.

Nocleh? Až po pěších

Při hledání noclehu počítejte také s tím, že v oficiálních poutnických ubytovnách mají přednost pěší poutníci. Pokud tedy cestujete v době, kdy se na pouť vydává mnoho poutníků, může se vám stát, že budete muset své místo uvolnit někomu jinému a najít si jiné.

I počasí může překvapit

Také proto nepodceňte vybavení. Obzvlášť pokud jdete severní cestou, může vás kromě velkého horka a silného slunce provázet déšť i vítr. Jako zálohu byste tak měli mít kvalitní lehký nepromokavý stan, ideálně s předsíňkou, pod kterou se vejde, alespoň částečně, i kolo.

Mapa a značení

Výhodou Camino de Santiago je skvělé značení, díky kterému s sebou nemusíte tahat žádné specializované mapy nebo průvodce. I ze sedla kola vám postačí sledovat značky mušle hřebenatky, která je symbolem cesty a dovede vás až do cíle. Místo klasického průvodce doporučujeme si s sebou vzít spíš poutavé osobní vyprávění některého z mnoha poutníků. Náš tip? Nesmrtelná pouť do Compostely od Jeana-Christophea Rufina.

Pojištění poutníka

Před cestou si nezapomeňte sjednat adekvátní pojištění do zahraničí. Pouť do Santiaga je obvykle delší než běžná dovolená a má svá specifika, včetně cyklistického vybavení, která byste při výběru správného cestovního pojištění měli zvážit. Na webu ČSOB Pojišťovny si pojištění snadno spočítáte v kalkulačce a můžete si jej rovnou sjednat online a se slevou.

 

(PR)

 

 

 

datum: 17.09.18 - kategorie: Cestování
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign