schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Na karbon profesionálně!, BikeWorkx Grip Star (test)

Zajíždění karbonové sedlovky do karbonového rámu nejenže je pro uživatele celkem nepříjemné „zpestření“ vyjížděk, ale současně jde o nadměrné zatížení samotného materiálu. Důvodem je prostý fakt, že podsedlovou objímku mnozí přetahují, aby zabránili nežádoucímu posunu sedlovky pod svou vahou. Výsledkem bývá, a to v tom lepším případě, logické zbortění stěny sedlovky, v tom horším pak poškození samotného rámu. Možností sice bývá zdrsnění povrchu sedlovky, respektive jeho části, jež je v přímém kontaktu s rámem v místě utažení obou dílů, daleko preciznějším a především profesionálnějším řešením problému je však použití speciální protiskluzové pasty. Tu jako novinku ve své nabídce nabízí domácí značka BikeWorkx, a to pod všeříkajícím označením Grip Star. Dodatek „Carbon fix“ informuje právě o pevném spoji dvou karbonových dílů, z naší vlastní zkušenosti je však pasta skvěle použitelná všude tam, kde je nezbytné zvýšit tření, aniž by bylo nutné porušovat doporučený utahovací moment.

Grip Star je z našeho pohledu jedním z nejlépe fungujících produktů s daným určením na trhu. Obsahuje totiž nadbytek hrubých krystalků, jež dokonale zamezí posunu sedlovky nebo třeba protočení řídítek v objímce představce. Vlastně se jedná o obdobu částic na povrchu výrazně hrubého smirkového papíru, které naprosto plnohodnotně nahradí výrazné zdrsnění povrchu karbonových dílů, ovšem nejen jich. My jsme pastu mnohokrát použili ve spojitosti s velmi hladkou vnější stěnou karbonové sedlovky, jež bývá často sama o sobě problémem, ať už ve spojitosti s karbonovým, či duralovým rámem. Vždy pasta BikeWorkx zafungovala spolehlivě, aniž by bylo třeba objímku silněji utahovat, je to tedy dokonalá ochrana karbonových dílů. Tutéž funkci splnila i v případě zmíněného spoje představce a řídítek, konkrétně spoje, s nímž jsme měli dlouhodobě problémy. Jednalo se o silniční karbonová řídítka FSA K-Wing a lehký karbon-duralový představec Time s pouze dvojicí stahovacích šroubů na čelní půlené objímce. Zde Grip Star také stoprocentně splnil svůj úkol, ani po několikerém dopadu při přeskoku většího výmolu v asfaltu se řídítka v představci ani nepohnula. A to byla objímka utažena o dost menší silou nežli před tím, než jsme pastu aplikovali. Podobně bude fungovat i jinde – například ve spoji standardní duralové sedlovky a rámu, pod nadprůměrně těžkým jezdcem, případně pod stahovací objímkou řadicích a brzdových pák na oblouku karbonových řídítek.

U BikeWorkxu bezvadně naladili poměr mezi samotnou pastou (pojivem) a hrubými částicemi. Těch je zde větší množství než u většiny shodně zaměřených produktů, navíc samotná pasta má ideální konzistenci, aby se po utažení dílu sama vytlačila z prostoru mezi styčnými plochami a zbytečně nezvyšovala kluzkost. Jinými slovy – naprostý ideál!

BikeWorkx Grip Star je nabízen v třicetigramové dóze a v jeho uzávěru je přítomen plochý štěteček pro snadnou aplikaci na požadované místo. I tento zdánlivý detail nás nadchl, neboť velmi usnadňuje nanesení pasty na požadované místo, aniž bychom si špinili ruce. Cena 30g dózy je 145 korun.

(kad)

 

datum: 06.07.18 - kategorie: Technika
id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign