Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Na karbon profesionálně!, BikeWorkx Grip Star (test)

Zajíždění karbonové sedlovky do karbonového rámu nejenže je pro uživatele celkem nepříjemné „zpestření“ vyjížděk, ale současně jde o nadměrné zatížení samotného materiálu. Důvodem je prostý fakt, že podsedlovou objímku mnozí přetahují, aby zabránili nežádoucímu posunu sedlovky pod svou vahou. Výsledkem bývá, a to v tom lepším případě, logické zbortění stěny sedlovky, v tom horším pak poškození samotného rámu. Možností sice bývá zdrsnění povrchu sedlovky, respektive jeho části, jež je v přímém kontaktu s rámem v místě utažení obou dílů, daleko preciznějším a především profesionálnějším řešením problému je však použití speciální protiskluzové pasty. Tu jako novinku ve své nabídce nabízí domácí značka BikeWorkx, a to pod všeříkajícím označením Grip Star. Dodatek „Carbon fix“ informuje právě o pevném spoji dvou karbonových dílů, z naší vlastní zkušenosti je však pasta skvěle použitelná všude tam, kde je nezbytné zvýšit tření, aniž by bylo nutné porušovat doporučený utahovací moment.

Grip Star je z našeho pohledu jedním z nejlépe fungujících produktů s daným určením na trhu. Obsahuje totiž nadbytek hrubých krystalků, jež dokonale zamezí posunu sedlovky nebo třeba protočení řídítek v objímce představce. Vlastně se jedná o obdobu částic na povrchu výrazně hrubého smirkového papíru, které naprosto plnohodnotně nahradí výrazné zdrsnění povrchu karbonových dílů, ovšem nejen jich. My jsme pastu mnohokrát použili ve spojitosti s velmi hladkou vnější stěnou karbonové sedlovky, jež bývá často sama o sobě problémem, ať už ve spojitosti s karbonovým, či duralovým rámem. Vždy pasta BikeWorkx zafungovala spolehlivě, aniž by bylo třeba objímku silněji utahovat, je to tedy dokonalá ochrana karbonových dílů. Tutéž funkci splnila i v případě zmíněného spoje představce a řídítek, konkrétně spoje, s nímž jsme měli dlouhodobě problémy. Jednalo se o silniční karbonová řídítka FSA K-Wing a lehký karbon-duralový představec Time s pouze dvojicí stahovacích šroubů na čelní půlené objímce. Zde Grip Star také stoprocentně splnil svůj úkol, ani po několikerém dopadu při přeskoku většího výmolu v asfaltu se řídítka v představci ani nepohnula. A to byla objímka utažena o dost menší silou nežli před tím, než jsme pastu aplikovali. Podobně bude fungovat i jinde – například ve spoji standardní duralové sedlovky a rámu, pod nadprůměrně těžkým jezdcem, případně pod stahovací objímkou řadicích a brzdových pák na oblouku karbonových řídítek.

U BikeWorkxu bezvadně naladili poměr mezi samotnou pastou (pojivem) a hrubými částicemi. Těch je zde větší množství než u většiny shodně zaměřených produktů, navíc samotná pasta má ideální konzistenci, aby se po utažení dílu sama vytlačila z prostoru mezi styčnými plochami a zbytečně nezvyšovala kluzkost. Jinými slovy – naprostý ideál!

BikeWorkx Grip Star je nabízen v třicetigramové dóze a v jeho uzávěru je přítomen plochý štěteček pro snadnou aplikaci na požadované místo. I tento zdánlivý detail nás nadchl, neboť velmi usnadňuje nanesení pasty na požadované místo, aniž bychom si špinili ruce. Cena 30g dózy je 145 korun.

(kad)

 

datum: 06.07.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign