cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Multimatch Air CO2

Když nám ležela tato věcička na stole a nějaká všímavá návštěva prošla kolem, hned se ptala: „Co to je?“ Nikdo to neuhádl. Padaly názvy jako zapalovač, powerbanka, nějaký zásobník. Že to je multinářadí na kolo, opravdu nikdo neuhádl.

Multimatch od firmy BBB je opravdu zvláštní multinářadíčko. Vypadá velmi kompaktně. Všechny nástroje jsou skryté pod vysouvacím hliníkovým krytem. Pět oboustranných bitů, zasunutých v kompozitovém zásobníčku obsahuje vše, co bychom mohli potřebovat k základním opravám a seřízení našeho kola. Z našeho pohledu chybí pouze nýtovač na řetěz. Ale pozor, tento názor v dalším textu negujeme. Bity mají imbusové klíče od trojky do šestky, je tam samozřejmě křížový šroubovák, plochý šroubovák a dva nejpotřebnější torx klíče. Možná se pozastavíte nad tím, proč tam je plochý šroubovák, když šrouby se „šlicem“ se už na kole takřka nepoužívají. To je samozřejmě pravda, ale BBB myslí i na ty cyklisty, kteří mají starší kola, co šroubky s drážkou na plochý šroubovák mají.

 

 

 

 

Třeba na seřizovacích šroubkách přehazovačky a přesmykače. A jak všichni dobře víme, seřídit si přehazovačku i během vyjížďky bývá občas nutnost. Výborné je, že bity mají na těle multinářadí dva otvory, kam se zasouvají, abychom s nimi mohli pracovat, abychom měli dostatečnou páku při povolování a utahování šroubu. Jedna je na kratší straně těla, na jeho dně z vnější strany. Tam si zasuneme bit právě v případě, když chceme třeba jemně vyladit chod naší přehazovačky. Získáme tím jakýsi šroubovák. A když chceme pořádně zabrat a utáhnout něco silněji, bit zasuneme na straně pouzdra. Na multiklíči dokonce najdeme upozornění, že s klíčem lze pracovat až do 10 Nm. A to je opravdu hodně. Vždyť třeba utahovací síla podsedlového šroubu, který musí být dostatečně dotažen, se pohybuje dle doporučení různých výrobců v rozmezí 4 až 6 Nm. U představce to samé.

Na multiklíči nás zaujala „prohlubeň, drážka s otvorem na jedné její straně. Přiznáme se, že nám dalo dost práce, než jsme přišli na to, k čemu to je. Bylo jasné, že se nejedná o nějaký technologický otvor pro výrobu, ale o něco úmyslně vytvořeného kvůli práci s klíčem apod. Pak se nám rozsvítilo. To je prostor pro uschování (zasunutí) rychlospojky na řetěz. V tom okamžiku odpadá i potřeba mít na multiklíči nýtovač. Takže na ten v tomto okamžiku zapomeňte.

 

 

A poslední vychytávkou Multimatche je integrovaná CO2 pumpa. Pro méně znalé se jedná o přechodový díl mezi ventilkem a bombičkou pro natlakování pláště duše kola. Velmi praktické. Jediné, co musíte udělat, je nezapomenout si před vyjížďkou dát do kapsy dresu bombičku. Pokud ji nemáte trvale v brašničce s nářadím.

Multimatch je pěkná věcička. Je to taková malá dílnička, ke které ale samozřejmě potřebujete i šikovné ruce. Ty jsou potřeba vždy. Ale pamatujte na základní poučku: Vždy je lepší mít nářadí a nešikovné ruce, než nemít nářadí. Šikovné ruce určitě půjdou kolem.

Cena se u různých prodejců pohybuje kolem 850 Kč. To je dnes běžná cena pro kvalitní multinářadí.

(Pozn. Bombička na fotografii není součástí multiklíče při nákupu)

 

(kany)

 

datum: 17.03.22 - kategorie: Servis kol
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign