Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Multiklíč Birzman

Multiklíč Birzman Feexman E-Version Function 20

Nářadí značky Birzman je něco, s čím se na našem trhu budeme od nynějška asi častěji setkávat. Pomalu proniká na náš trh.

V jeho nabídce nalezneme takřka vše, co můžete potřebovat ve své domácí i profesionální dílně. Nářadí a další výrobky jsou vyrobeny nejen ve vysoké kvalitě zpracování a ze skvělého materiálu, ale značce dodává na trhu velkou sílu i dokonalý design ověnčený mnoha cenami, které získal například i na výstavě Eurobike ve Friedrichshafenu. A když se řekne v jeho případě design, tak to nejsou jen oku lahodící křivky výrobků, jako tomu je u mnoha konkurenčních výrobků, ale i dokonalá ergonometrie. O tom průmyslový design je především.

Od dovozce jsme si zapůjčili několik výrobků, které nás zaujaly. A věřte tomu, že zaujmout redaktora Cykloservisu není snadné, neboť máme často pocit, že jsme už všechno viděli.

Prvně se podíváme na pěkný multiklíč s firemním označením Feexman E-Version Function 20. Bystřejší z názvu asi pochopili, že se jedná o klíč s 20 funkcemi. Multiklíč především zaujme svou „placatostí". O tu jde u multiklíčů hodně často, neboť se snadněji vměstnají do brašničky, případně na kapse dresu nedělají bouli, protože jsme všichni cyklističtí estéti.

Jakmile už poprvé vezmeme klíč do ruky, do oka nás udeří výborné zpracování, dokonalé niklování a žádné otřepy. Také nás napadne, že se asi nejedná o běžný výrobek z levnější asijské provenience, i když Birzman sám sídlí na Taiwanu a samozřejmě tam i vyrábí.

Na multiklíči najdeme asi vše, co by nám mohlo pomoci v případě nějakého problému na našem kole, které je jen obyčejný stroj, který se občas porouchá. A často se rozhodne udělat nám problém uprostřed lesa. Proto vozíme multiklíče.

Na klíči najdeme 7 imbusových klíčů od 2 do 8 mm. Dále dva torxy 15 a 25. V dnešní době bývá problém s rozměrem centrklíče. Snad každý výrobce zapletených kol se rozhodl, že nás bude trápit jiným rozměrem klíče na niple nebo dokonce nějakým speciálním tvarem. Dávno skončila doba, kdy nám stačil jeden rozměr. Multiklíč Birzman je v této oblasti dost silný a nabízí hned několik rozměrů a dokonce speciální klíč na niple Mavic. Nechybí ani křížový šroubovák, klasický nůž, nýtovač integrovaný do těla montpáky, na demontáž a montáž pláště na ráfek. Zvláště nýtovač je důležitý, protože zůstat stát v pozdním odpoledni uprostřed lesní mýtiny s rozpojeným řetězem, zatímco nám doma na stole stydne svíčková, je situace k breku. Výborné je, že montpáku můžeme od nýtovače odšroubovat a pro práci použít dvě, neboť druhá, menší, je mezi nářadím. Poslední m kouskem nářadí je páka na roztažení brzdových destiček, protože vám občas určitě nějaký chytrák zmačkne brzdovou páku v okamžiku, kdy nemáte v rámu nasazené kolo. Důležitým nástrojem je i otvírák. Pro ženy na limošku, pro chlapy na pivečko.

Multiklíč Birzman je pěkná věcička, která nejen lahodí oku, ale která vám určitě v nouzi pomůže. Jak jsme již avizovali, jeho cena je trochu vyšší. Koupíte jej za cenu těsně pod sedm stovek. Ale je to investice na věky věků.

(kany)

datum: 21.03.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign