Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Mobilní taštička na kolo

Mobilní kapsa

Do sortimentu značky sport Arsenal patří kromě brašen pro nejnáročnější putování na kole i malé brašny na nářadí či doplňky. Jednou z nich je i speciální brašna na představec, která uspokojí hlavně ty, kdo nedají mobilní telefon z ruky.

Brašna s označením Art.500 je vyrobena z vodoodpudivého materiálu s výrazným pogumováním spodní partie. Ta dosedá na představec, k němuž je uchycena suchým zipem, a další dva pásky suchého zipu jistí brašnu k řídítkům. Vzhledem k minimální šíři 90 mm nezabere brašna na řídítkách mnoho místa. Vše je situováno hlavně na představec, kde je délka brašny 170 mm bezproblémová. Pásek na představec je totiž ve dvou třetinách celkové délky, takže brašna pasuje na většinu délek představců. Pokud tedy nevozíte zrovna freeridové provedení s délkou 60 mm. Upevnění je tedy bez problémů a hodně jisté.

kapsa

Samotný tvar brašny odpovídá rozměru složené duše, kterou pojme do hlavní kapsy s uzávěrem na zip na čelní straně. K duši se navíc vejde i mini nářadí nebo montpáky. Kdo vozí duši pod sedlem, využije hlavní kapsu třeba pro malý foťák.

Hlavní účel brašny za 185 korun ale skrývá druhá kapsa, která je od prostoru pro duši oddělena slabou přepážkou. Je totiž určena mobilnímu telefonu a je překryta průhlednou fólií. Bez problémů pojme i větší model telefonu, takže majitelé starších typů se nemusí obávat. Díky velké ploše čiré fólie je displej dobře vidět a díky větší kapse vyplněné duší či jinými „zavazadly“ je mobil i výborně chráněn proti otřesům od představce. Bohužel při pádu přes řídítka je brašna poměrně na ráně, takže kapsa vzhůru nohama přes fólii telefon příliš neochrání. Pod fólií je ale tvrdá vnitřní vložka, která poskytne dokonalou ochranu, takže se není třeba tolik obávat. Celkové provedení je voděodolné, ovšem nikoliv vodotěsné, takže pozor za silného deště, aby se k telefonu nedostala voda.

Musíme uznat, že za jízdy byla přítomnost mobilu na očích celkem příjemná. Bez computeru jsme věděli, kolik je hodin, a v případě hovoru bylo hned vidět, kdo volá, takže telefon mohl klidně zůstat v brašně, aby nás partnerka neodvolala z vyjížďky moc brzy, nebo putoval lehce ven, abychom se domluvili s kolegy na místě srazu. Bohužel nelze telefon ovládat přes fólii, to se nám i s uchem nalepeným ke kapsičce nepodařilo.

Pro teplejší dny je tedy brašnička vítaným společníkem, protože mobil se na rozdíl od umístění v kapse dresu nezapotí a zvonění je jasně slyšet i vidět. V chladnějším období je však v brašně vystaven chladu a baterie trpí. Co se týče vzhledu řídítek s tímto společníkem, je to jen trochu nezvyklé, ale nijak příliš turisticky vyhlížející.

(už)

Plus uchycení, pogumování, jednoduchost

Minus spíše letní využití

datum: 15.06.08 - kategorie: Testy kol

Komentář:

  1. [1] Stan

    Fajn taštička, vozím ji už skoro rok a maximální spokojenost. Nejdřív jsem v ní vozil Siemens ME75 a teď Nokii 6300. Když zrovna nefouká, jsou z ní slyšet i Mp3.

    15.06.08, 21:59:31
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign