deluxe-cycling
katalog_elektrokola

gravel

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Mlsání trochu jinak

Jestli jste v dětství nemohli odolat populárnímu tekutému pamlsku Pikao v tubě a i dnes jej potají usrkáváte z kovové tuby, určitě nepřehlédněte energetický doplněk Sponser Liquid Energy Plus, který je chuťově podobný, a navíc má ještě lehký karamelový nádech. Prostě chuťová báseň pro ty sportovce, kteří nechtějí „jen“ gel, ale rádi si ještě trochu zamlsají.

Švýcarská firma Sponser nabízí tenhle gel ve variantě bez přívlastku Plus, ovšem námi zkoušené plusové provedení je vylepšené o 50 mg kofeinu, což je obsah podobný jednomu malému šálku kávy. Tuba s praktickým opětovně použitelným uzávěrem obsahuje 70 gramů gelu téměř černé barvy, jehož složení kombinuje rychlé i pomalé cukry, vitamíny a pak látky jako kofein, taurin a inositol nebo draslík a sodík. Právě kofein dokáže lehce nabudit organizmus, zvýšit výkonnost mobilizací tuků a zároveň zlepšuje koncentraci. Energetická hodnota balení je 850 kJ (200 kcal) a neobsahuje žádné tuky ani bílkoviny, ale vše je založeno hlavně na cukrech.

Složením je tenhle produkt určen pro dodání energie před a hlavně během výkonu, kdy se doporučuje polovina balení každých dvacet minut. Díky velice příjemné chuti jsme neměli problém dostat do sebe gel kdykoliv, což o některých výrobcích tvrdit nelze, a člověk je do sebe tlačí během dlouhého maratonu postupně s čím dál větším odporem. Tady spíš bojujete s tím, abyste nevysrkli naráz celý obsah. Každopádně, výrazná chuť je v ústech cítit déle, takže je rozhodně nutné ji zapít. Účinky nebo nějaký placebo efekt či podobně lze těžko seriózně srovnávat, každopádně určité povzbuzení organismu je po několika dávkách cítit, a naopak nedošlo k žádným negativním žaludečním projevům. Pro doplnění energie při výkonu tedy můžeme jen doporučit, ovšem pokud je někdo na kofein citlivý, nejspíš bude muset zvolit standardní verzi tohoto gelu, která neobsahuje zvýšené množství této látky. Cena testovaného provedení je 75 korun za tubu, případně 45 korun za menší 40g balení v sáčku. Uzávěr tuby ale vydržel v kapse dresu bez problémů zajištěný, takže s postupným dávkováním není problém.

(už)

 

datum: 15.05.16 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign