Související články

Článek

auth2018

Mistrem světa v maratonu je Thomas Frischknecht

LUGANO (Švýcarsko) 31. srpna (ČTK) - Domácí cyklista Thomas Frischknecht se ve švýcarském Luganu stal mistrem světa v maratonském závodě v cross country na horských kolech. Mezi ženami byla na trati dlouhé 78 kilometrů nejrychlejší Polka Maia Wlosczovská. Česká reprezentantka Ilona Bublová dojela na solidním devátém místě.

Za silného větru se závod mužů rozhodl až v závěrečném spurtu, v němž o zlato bojovali tři jezdci. S náskokem dvou sekund před Bartem Brentjensem z Nizozemska se z prvenství radoval zkušený Frischknecht, který již má tituly v klasickém cross country i cyklokrosu. O další dvě sekundy zpět skončil Němec Carsten Besser.

Závodu žen kralovaly polské cyklistky. Za vítěznou Wlosczovskou skončila její krajanka Magdalena Sadlecká a bronz vybojovala Sandra Kloseová z Německa.

Výsledky (78 km):

muži: 1. Frischknecht (Švýc.) 3:48:01, 2. Brentjens (Niz.) - 2, 3. Bresser (Něm.) -4, 4. Peters (Niz.) -4:01, 5. Bettin -4:32, 6. Deho (oba It.) -4:32,

ženy: 1. Wlosczovská 4:32:06, 2. Sadlecká (obě Pol.) -4:49, 3. Kloseová -9:21, 4. Juengstová (obě Něm.) -10:38, 5. Henziová (Švýc.) -14:19, 6. Hoberová (It.) -14:19, ... 9. I. Bublová (ČR) -22:37.

datum: 31.08.03 - kategorie: Sport