deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Mírová Bazooka

Řídítka Da Bomb Bazooka

Inspirace názvem populární protitankové zbraně trubkového tvaru je u řídítek Da Bomb Bazooka více než příznačná, neboť jde vzhledem k jejich určení a šířce o hodně těžký kalibr.


Tato sjezdová řídítka z hliníkové slitiny 6061 mají dvojitě zeslabovanou stěnu, oversize průměr a v současnosti velice aktuální šířku 800 mm. Je zajímavé sledovat, jak za posledních několik let narostla šířka řídítek v tomto segmentu od 700 až na 800 i více milimetrů. Bazooka tedy splňuje šířkou současné požadavky a rovněž horní 5° a 9° zahnutí směrem k jezdci jsou parametry, které zaručí dostatečně pohodlný úchop. Menší zahnutí směrem k jezdci se sice na sjezdových kolech dá s klidem přijmout, ale jakmile chcete za řídítky strávit delší čas, může to být pro zápěstí méně pohodlné, takže v tomto případě byl úhel z těch příjemnějších. Pro přesnější montáž nechybí stupnice ve středové části nebo značky na obou koncích, usnadňující případné zkrácení. Škoda jen symbolů lebek ve středové části, které se v případě standardního představce ukryjí v objímce. U některých modelů s dělenými objímkami a přímou montáží na korunku vidlice ale vynikne i tenhle detail.


Příjemná je cena těchto 378 gramů vážících řídítek, protože 950 korun za bytelný sjezdový kousek není tak moc. Navíc se dodávají ve zlatém, černém, bílém, modrém a leštěném provedení, takže si vybere i náročný ladič.
(už)

datum: 26.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign