cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Microclair proti mlze

A nejen proti ní, obecně proti vodě na sklech brýlí, kterou jen neradi vidíme zamlžovat při každé přestávce nebo v pomalém výjezdu, o zamlžování při dubnových vyjížďkách s rouškou na ústech ani nemluvě. Skla brýlí se prostě zamlžují a většinou je to přímo úměrné jejich rozměrům a schopnosti ventilace.

Microclair Anti Fog je přípravek, jenž tomuto nepříjemnému jevu poměrně účinně zamezuje, protože vytvoří na povrchu skel ochrannou vrstvu. Roztok v malé 15ml lahvičce za 129 korun stačí nakapat na zorníky brýlí, rozetřít třeba prstem a pak zorníky přeleštit hadříkem. Takto jsme roztok aplikovali a otestovali účinnost hezky s rouškou nasazenou na obličeji. Na fotce je dobře vidět, jak je levá polovina zorníku (z čelního pohledu na fotce na pravé straně) již čistá a suchá, zatímco pravá polovina je ještě zamlžená. Při testování byl jasně vidět rozdíl v rychlosti vysychání obou polovin zorníku, kdy ta ošetřená, nejen že zachytila menší nebo v podstatě žádné množství vodní páry, ale krásně byla vidět i rychlost vysychání i toho malého množství, které zorník pokrylo, zatímco neošetřená polovina byla ještě zamlžená. Při testu pod vodou pak ošetřená plocha zorníku dovolila vodě mnohem rychleji stékat a neulpívat na povrchu v podobě kapiček.

Praktický test v terénu i na silnici naše „laboratorní“ rouškové testování jen potvrdil a ošetřená plocha se při zamlžení brýlí vždy stávala mnohem rychleji zase čirou. Přitom nebylo ošetření brýlí nijak znatelné na případném zkreslení terénních nerovností či na změně vnímání odlesků světla a podobně. Roztok prostě neměl vliv na funkčnost zorníků jako takových, jen jim dodal částečně hydrofobní vlastnosti, aby je jezdec nemusel ve výjezdu či při zastávce každou chvíli sundavat a čistit nebo nechat oschnout. S ohledem na trvanlivost hydrofobní úpravy přibližně na tři vyjížďky i malou spotřebu roztoku vydrží obsah lahvičky určitě skoro celou sezonu.

 

(už)

 

datum: 25.10.20 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign