Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Mezinárodní festival Merida Bike Vysočina je za dveřmi

Mezinárodní festival Merida Bike Vysočina je za dveřmi

Již za necelé dva týdny, o víkendu 27. a 28. června, se uskuteční druhý ročník mezinárodního cyklistického festivalu Merida Bike Vysočina.  Víkend s horskou cyklistikou v Novém Městě na Moravě, jehož generálním manažerem je legenda české cyklistiky Ján Svorada, je specifický právě tím, že jeho program v sobě ve dvou dnech kloubí všechny moderní podoby horské cyklistiky.

pole

 

sobotu 27. června se nejprve jede Maraton na 40 a 80 km pro širokou MTB veřejnost. Trať závodu vede nejatraktivnějšími lokalitami Ždárských vrchů, jako jsou Devět skal, Žákova hora, Samotín, Milovy, Tři Studně, Kadov.  S přihláškami neváhejte, termín registrace za nezvýšené startovné je do 19. června. Ke startovnému, kromě obvyklých služeb, navíc získáte originální šátek BUFF v hodnotě 400 Kč a poukaz na jídlo a pití v cíli.

 

Sobotní festivalový program dále pokračuje Sprintem bikerů světové a domácí elity o 5000 EUR, který bude v přímém přenosu přenášet i Česká televize. Po jeho skončení následuje doprovodný program, jehož součástí jsou freestylová exhibice Michala Matyse nebo koncerty kapel Support Lesbiens a Vypsaná Fixa. Sobotní večer pak završí bikenight afterparty s revivalovou kapelou MixAir.

neděli 28.černa jsou v rámci festivalu na programu závody v cross-country.  Nejprve se na start postupně postaví žáci, kadeti a junioři, festival pak vyvrcholí odpoledním závodem elitních kategorií mužů i žen, zařazeným do kategorie C2 rankingu UCI.  V rámci nedělního programu je připraveno i Cross-country Open pro výkonnostní a hobby jezdce, kteří se tak budou moci formou MTB časovky porovnat na identickém okruhu s jezdci světové extratřídy.

Nedělní dopoledne bude také určeno těm nejmenším bikerům. Od 9:00 hodin bude v areálu probíhat dětské cyklistické dopoledne s Michalem Nesvadbou.

Dětský program však bude v areálu u hotelu Ski nachystán v průběhu celého víkendu. V dětském koutku bude připravena biková školka, dětský singletrack, jízda zručnosti a řada dalších atrakcí jako je skákací hrad nebo elektronická branka měřící rychlost kopu. Po oba dny je pro účastníky k dispozici Merida Bike Vysočina restaurace s bohatou nabídkou jídel a nápojů. Pořadatelé rovněž nabízejí bezplatné parkování stejně jako možnost bezplatného noclehu v kempu Merida Bike Vysočina, který bude umístěn asi 200m od centra závodů. Po oba dny bude rovněž v provozu bezplatná úschovna kol.

Více informací a registrace na www.bikevysocina.cz Video galerie z minulého ročníku: http://www.bikevysocina.cz/clanek/Videogalerie-MBV-2008

les

datum: 15.06.09 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign