cratoni

Závěsy a záclony Praha

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

Author_leden_2018

Mezinárodní festival Merida Bike Vysočina je za dveřmi

Mezinárodní festival Merida Bike Vysočina je za dveřmi

Již za necelé dva týdny, o víkendu 27. a 28. června, se uskuteční druhý ročník mezinárodního cyklistického festivalu Merida Bike Vysočina.  Víkend s horskou cyklistikou v Novém Městě na Moravě, jehož generálním manažerem je legenda české cyklistiky Ján Svorada, je specifický právě tím, že jeho program v sobě ve dvou dnech kloubí všechny moderní podoby horské cyklistiky.

pole

 

sobotu 27. června se nejprve jede Maraton na 40 a 80 km pro širokou MTB veřejnost. Trať závodu vede nejatraktivnějšími lokalitami Ždárských vrchů, jako jsou Devět skal, Žákova hora, Samotín, Milovy, Tři Studně, Kadov.  S přihláškami neváhejte, termín registrace za nezvýšené startovné je do 19. června. Ke startovnému, kromě obvyklých služeb, navíc získáte originální šátek BUFF v hodnotě 400 Kč a poukaz na jídlo a pití v cíli.

 

Sobotní festivalový program dále pokračuje Sprintem bikerů světové a domácí elity o 5000 EUR, který bude v přímém přenosu přenášet i Česká televize. Po jeho skončení následuje doprovodný program, jehož součástí jsou freestylová exhibice Michala Matyse nebo koncerty kapel Support Lesbiens a Vypsaná Fixa. Sobotní večer pak završí bikenight afterparty s revivalovou kapelou MixAir.

neděli 28.černa jsou v rámci festivalu na programu závody v cross-country.  Nejprve se na start postupně postaví žáci, kadeti a junioři, festival pak vyvrcholí odpoledním závodem elitních kategorií mužů i žen, zařazeným do kategorie C2 rankingu UCI.  V rámci nedělního programu je připraveno i Cross-country Open pro výkonnostní a hobby jezdce, kteří se tak budou moci formou MTB časovky porovnat na identickém okruhu s jezdci světové extratřídy.

Nedělní dopoledne bude také určeno těm nejmenším bikerům. Od 9:00 hodin bude v areálu probíhat dětské cyklistické dopoledne s Michalem Nesvadbou.

Dětský program však bude v areálu u hotelu Ski nachystán v průběhu celého víkendu. V dětském koutku bude připravena biková školka, dětský singletrack, jízda zručnosti a řada dalších atrakcí jako je skákací hrad nebo elektronická branka měřící rychlost kopu. Po oba dny je pro účastníky k dispozici Merida Bike Vysočina restaurace s bohatou nabídkou jídel a nápojů. Pořadatelé rovněž nabízejí bezplatné parkování stejně jako možnost bezplatného noclehu v kempu Merida Bike Vysočina, který bude umístěn asi 200m od centra závodů. Po oba dny bude rovněž v provozu bezplatná úschovna kol.

Více informací a registrace na www.bikevysocina.cz Video galerie z minulého ročníku: http://www.bikevysocina.cz/clanek/Videogalerie-MBV-2008

les

datum: 15.06.09 - kategorie: Různé
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign