deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Měříme zeleně

Cyklocomputery se historicky ve většině případů omezují na černou, stříbrnou, šedou nebo nově i bílou barvu. Občas je vidět i červené provedení nebo decentnější kombinace dvou odstínů, ale nápadné barvy jsou výsadou až současnosti. To platí především pro cenově dostupná provedení značky MAX1, z jejíhož portfolia jsme otestovali jasně zelený model C8.

Jde o základní computer s kabelovým přenosem signálu a těmi nejvyužívanějšími funkcemi. Držák se na řídítka montuje objímkou na šroub s křížovou hlavou a dvojice kabelů vedoucích od konektorů sice zrovna nelahodí celkovému vzhledu, ale za 360 korun to opravdu není třeba nějak řešit. Kabel pak společnou dvoulinkou vede ke snímači na vidlici, jenž se zajišťuje stahovacím páskem. Délka kabelu je 75 cm, takže to není na velké množství závitů kolem bovdenu, ani na vysokozdvihové vidlice. Na testovací devětadvacítku to ale bylo dostatečné a jednoduchá montáž magnetu na šroub s křížovou hlavou rovněž nepředstavovala problém.

Computer s rozměry 35x42x17 mm má masivnější rámeček na úkor rozměru displeje, ale jeho dvouřádkové provedení zobrazuje dostatečně velké hlavní údaje. Co se týče symbolů odlišujících jednotlivé zobrazené funkce, ty jsou už poměrně malé. Nechybí samozřejmě automatický start a zobrazení okamžité rychlosti. Pod ní se pak střídají jednotlivé funkce jako maximální a průměrná rychlost, denní a celkové kilometry nebo hodiny či stopky. Všechny tyto funkce se zobrazují buď střídavě automaticky, nebo si lze nastavit jejich manuální přepínání. Menší gumová tlačítka jsou středně citlivá, takže není třeba za jízdy tisknout je extremní silou, ale zároveň nereagují na pouhý dotyk.

Cé osmička je tedy vzhledem k ceně funkcemi dostatečně vybavený computer s jistým uchycením k řídítkům i zajištěním samotného přístroje v držáku. Kromě zelené barvy je v nabídce i bílé a černé provedení, ale pokud máte rádi nápadné doplňky, je zelená ideální.

(už)

 

datum: 05.08.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign