cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Membránová klasika HEAD

Rukavice HEAD Long Warm jsou dobrými parťáky nejen na zimní biking, ale i pro přechodové teploty zima/jaro. Oblíbili jsme si je ale i na běžkách, a to díky perfektně anatomickému střihu, byť polstrování dlaně logicky navádí především k cyklistickému využití.

Základem rukavic je kvalitní membránový materiál, jenž najdeme nejen na hřbetní části, ale i na dlani. Hlavní výhodou oproti běžně používané syntetické kůži je především vysoká odolnost dlaně proti promočení, ale i její tepelná izolace – „celomembránové“ provedení se v tomto směru jeví jako optimální. Ovšem membrána zde není úplně všude, na útlých žlutých panelech mezi prsty je použito vysoce elastické, mírně zateplené superroubaix. Tedy maximálně praktické řešení navyšující tvarovou a velikostní přizpůsobivost střihu, ale navíc ještě zlepšující celkovou prodyšnost, jíž uvítáme především při sportovní jízdě.

 

 

Střih lze označit za osvědčenou klasiku, s kratší neoprenovou manžetou na zápěstí a se zapínáním na suchý zip. Usazení na ruce je příkladné, délka prstů přesně kopíruje linii naší ruky a velikostní označení odpovídá realitě. Černý membránový materiál je u hřbetní části rukavic výrazně polstrovaný a ochrana před chladem i ledovým vzduchem je vynikající. Úzké žluté panely předcházejí zapaření rukou při svižné jízdě v teplotách mezi pěti a deseti stupni. Hodně chválíme rozměrné vnější froté panely, které se skvěle hodí pro utírání potu i nosu, a to i při již zmíněném běžkovém použití. Zatímco tyto panely z froté bývají běžně jen shora na palci, zde pokračují přes celou šířku rukavice. Navíc je i pod nimi přítomna membrána, takže ochrana před proudícím ledovým vzduchem je i v těchto místech plnohodnotná.

Z detailů potěší reflexní paspule na hřbetu, dále pak funkční výztuha v nejzatěžovanější partii rukavice – zboku palce a v jeho přechodu v ukazovák, a to s protiskluzovou úpravou. Líbilo se nám vyztužené poutko zespodu na zápěstí, sloužící k natažení na ruku, aniž bychom se báli o poškození neoprenu či švů. Na konci ukazováku najdeme výztuhu, která díky přítomnosti velmi jemných kovových vláken umožní ovládání dotykového displeje. Polstrování dlaně je rozděleno do dvou sektorů, a sice bezprostředně pod prsty a pak na malíkové straně dlaně, kde předchází tlaku na citlivá nervová zakončení. Výplň polstrovaných polštářků je gelová, tudíž dostatečně poddajná, se schopností optimálně rozložit tlak mezi dlaní a gripem.

Cena rukavic HEAD Long Warm je 679 korun, v nabídce jsou velikosti S až XXL.

(kad)

datum: 21.09.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign