deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Mažte efektivně!

Značka Finish Line se specializuje na cyklistická maziva a doplňky pro údržbu a péči o jízdní kolo. Jednou z novinek v kolekci tohoto výrobce je speciální „olejnička" nazvaná No Drips Chain Luber. Její podstata je ve znásobení efektivity mazání jednotlivých článků řetězu, přičemž prioritou je zde zamezení tomu, aby se mazivo dostalo jinam než na řetěz. Pokud totiž aplikujeme hodně řídké mazivo klasickým dávkovačem, mnohdy se nevyhneme potřísnění jak podlahy, tak kola samotného. Vedle předejití tomu, aby se nám mazivo dostalo třeba na brzdovou plochu ráfku, zde byl požadavek také na šetření mazivem samotným, a výrobce avizuje, že při použití No Drips Chain Luber můžeme ušetřit až šedesát procent maziva.

Funkce je jednoduchá, námi používané mazivo přelijeme do olejničky No Drips Chain Luber a zajistíme ji víčkem s výklopnou mazací kolejničkou, jež je vybavena molitanovým segmentem fungujícím jako houbička. Ta se po nasáknutí mazivem přiloží shora na řetěz a s jen minimálním konstantním stiskem lahvičky otáčíme pedály směrem dozadu. Houbička mazivo rovnoměrně roztírá a mazivo nemá (skoro až překvapivě) příliš tendenci odkapávat. V praxi tak k namazání řetězu skutečně stačí znatelně méně maziva než se standardním kapátkem. Houbička zasunutá v kolejničce drží pevně na svém místě a předvedla se solidní životností. Dojde-li však po čase k jejímu opotřebení, v balení jsou přiloženy ještě dvě náhradní.

Finish Line se svým No Drip Chain Luber sice neobjevil Ameriku, ale z hlediska praktičnosti se rozhodně jedná o celkem praktický doplněk. Byť se nelze úplně spoléhat, že ani kapička neukápne jinam než na řetěz, můžeme si být jisti, že naprostá většina maziva skutečně na řetězu skončí.

Objem lahvičky je 60 ml, cena 199 korun by však podle našeho názoru mohla zahrnovat i samotné mazivo.

(kad)

 

Plusy: šetření mazivem, snazší mazání

Mínusy: cena

datum: 21.03.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign