Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Maxxis pro snoby?

Maxxis Aspen

Maxxis AspenLyžařské středisko Aspen v Coloradu je po švýcarském Svatém Mořici další z výkladních skříní světové smetánky. Snad právě jim by mohl „zavonět“ plášť Maxxis Aspen, jehož výhody ale mohou ocenit i prostí bikeři a rozhodně nebudou litovat.

Aspen je vyráběn v provedení s drátěnou nebo kevlarovou patkou. My jsme otestovali verzi s TPI 60 ve skládacím provedení a šířce 2,1‘‘, která stojí 599 korun. Verze s drátem je o 160 korun levnější a verze s TPI 120 naopak o stovku dražší.

Tenhle zlatý střed jde velmi dobře nasadit na ráfek a bez nějakého dorovnávání se celkem přesně usadí.

Běhoun má na středu použitou tvrdší směs pro vyšší odolnost a lepší odvalování a na bocích měkčí směs pro vyšší přilnavost. Díky střední výšce poměrně řídkého vzorku je to ideální kombinace. V dané šířce pak nabízí dobré tlumení rázů.

Střed tvořený šípovými profily v kombinaci s menšími výstupky velmi lehce jede. Plášť jezdce nijak neomezuje v rychlosti po asfaltu ani v terénu. Boky jsou pak zvýrazněny dvěma řadami profilů, z nichž ta řidší zabírá v mírném náklonu a ta hustší až na kraji jezdce podrží v hodně naklopených zatáčkách.

Díky kruhovému průřezu plášť velmi dobře vede. Na tvrdém podkladu jej nic nezarazí a drží jak přibitý. To platí pro uježděný povrch a jemnější kamení. V hodně rozbitém terénu je znát střední výška vzorku, tam by to chtělo něco hrubšího. Na blátě se nezanáší, bláto zůstává pouze v mezerách trojice šípových profilů blízko u sebe. Lehce namočený podklad je díky směsi na boku bez problémů, ovšem hustší bahno už plášť zvládá hůř.

Na mokrých kořenech a kamenech je spíše průměrný, ale vzhledem k nižšímu vzorku patří rozhodně k těm lepším. Hodně ostré zatáčky na trávě nebo podmáčeném podkladu ale nejsou příliš jisté, tam je nižší vzorek na bocích i přes měkčí směs trochu slabší.

Celkový projev je tedy díky snadnému odvalování ideální pro závodní XC na tvrdém a nepříliš rozbitém podkladu. I za deště dokáže hodně, ale příliš měkký podklad a vysoká tráva nejsou jeho velkými kamarády.

(už)

www.aspire.cz

Plusy: rychlost, jistota na suchu

Minusy: slabší na trávě

datum: 31.03.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign