Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Maximální ochrana se zámkem ABUS Granit X Plus 540/160

To nejlepší, co můžete udělat pro maximální ochranu vašeho kola, je pořídit mu velmi kvalitní zámek od firmy ABUS, model Granit X Plus 540/160. Jedná se o zámek typu „U“. Tyto zámky nejsou zřejmě využívány v takové míře, jako například řetězové nebo lankové zámky. Přitom samotný výrobce označuje zámek Granit X Plus 540/190 v patnáctistupňové stupnici míry překonatelnosti tím nejvyšším stupněm, tedy patnáctkou.

Oko, neboli třmen zámku, je vyroben z kalené oceli čtvercového průřezu o straně 13 mm. Zajímavostí, ale především velkou předností je zejména patentově chráněná (!) konstrukce třmenu zámku. ABUS nazývá toto řešení „parabolické“ a zvyšuje odolnost zámku proti krutu. Ubezpečujeme vás, že přeříznout nebo přeštípnout třmen zámku pákovými nůžkami je doslova nadlidský úkol, běžnými nástroji prakticky neproveditelný. Třmen zámku je v zamčené pozici dvoubodově jištěn ocelovými kuličkami, což zaručuje extrémní odolnost proti jeho vytržení. Tělo je vyrobeno opět patentovanou technologií Power Cell, která chrání zámek proti úderům a jiným destrukčním vlivům, které zloději používají.

Otvor zámku je umístěn uprostřed těla mechanizmu a je chráněn proti vnikání nečistot. Na případnou oblíbenou metodu zlodějů, vytržení těla zámku, mohou všichni jim podobní zcela zapomenout. Stejně tak mohou doma nechat vrtačky, protože zámek rozhodně neodvrtají. Další vymožeností je dodání dvou klíčů, z nichž jeden je opatřen LED diodou, pro případ, že budete hledat otvor pro klíč ve tmě. Dioda se rozsvěcí zapuštěným tlačítkem v těle klíče. U takovéhoto typu zámku s velkou mírou nepřekonatelnosti je samozřejmé, že speciální klíče jsou kódovány, a tak vám náhradní klíče ABUS vyrobí pouze tehdy, pokud předložíte kódovou kartu, která vás označí jako právoplatného majitele klíče.

Zámek není rozhodně ten, který budete vozit na svém závodním kole. Je určen pro kola městská nebo v současné době stále oblíbenější elektrokola, která nejsou nejlevnější. Do rámu kola ho lze umístit pomoci speciálního mechanizmu Eazy KF, který přišroubujeme nejlépe na sedlovou trubku o průměru 28 až 36 mm. Zámek do něj zacvakneme rychle a jednoduše jednou rukou. Uvolníme ho opět jednou rukou odtlačením západky.

Hmotnost zámku je sice 1,5 kilogramu, ale jak jistě víte, bezpečnost vašeho kola nejen že něco stojí, ale bohužel i něco váží. A věřte tomu, že není nad pocit relativního klidu, když budete mít své milé kolo k zábradlí uzamčeno podobným zařízením, jako je ABUS Granit X Plus 540/160. Ano, píšeme zařízením, protože tento zámek není obyčejným zámkem. Firma ho při vývoji a testování povýšila do vyššího patra, než ho nazvat obyčejně – zámkem.

V nabídce má ABUS 6 různých variant zámku Granit X Plus 540/160. Mají různou délku třmenu a lze si je pořídit v různé kombinaci s upínacími mechanizmy, neboť vedle Eazy KF se dodává s jednodušším, nasunovacím USH 540. Nejlevnější z nich začíná na ceně cca 2500 Kč, nejdražší model stojí cca 3400 Kč.

(kany)

 

 

datum: 17.06.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign