Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

MAX1 pro 1x11

Paleta doplňků, komponentů a náhradních dílů s logem MAX1 je stále pestřejší a o převodnících s tímto logem to platí dvojnásob. Jen na „čtyřpacku“ je jich v nabídce několik barevných provedení, a hlavně pak rozměrů.

Nám se ale dostal do ruky převodník, nikoliv na čtyřramenné kliky, ale na tisícihran v provedení Sram, který působí mnohem kompaktnějším dojmem. Samozřejmostí je ale i totožná verze pro systém uchycení RaceFace, nicméně zpět k námi zkoumanému modelu. Převodník je vyfrézován z hliníkové slitiny řady 7075 – T6, což by samo o sobě mělo zaručit dostatečnou odolnost. Vnitřní hvězdice odpovídá sramovskému standardu s jištěním trojicí Torx šroubů, které jsou součástí klik, a pokud by chtěl někdo ladit barvičky, má v tomhle případě smůlu. Převodníky MAX1 Narrow Wide pro kliky Sram i RaceFace jsou zatím pouze v černém eloxu.

Provedení se čtyřiatřiceti zuby ukázalo hmotnost 76 gramů a komu by byl tenhle rozměr do kopců příliš těžký, může zvolit 30 nebo 32 zubů, v opačném případě i 36 či 38. Cena se pak liší podle počtu zubů, konkrétně čtyřiatřicítka vyjde na 1150 korun. Technologie zajištění řetězu spoléhá na kombinaci úzkého a širokého zubu s dostatečně vysokým profilem a mírně zkosenou zadní horní hrankou. Profil a šířka zubů by měly být kompatibilní jak s jedenáctkovým, tak desítkovým řetězem, takže lze kombinovat s aktuálními kazetami obou největších komponentových gigantů. Jestliže řešíte dostupnější převodník na své jednorychlostní kliky, abyste mohli měnit převodový poměr podle profilu trati, je MAX1 zajímavou alternativou.

(už)

datum: 20.02.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign