katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

author_banner_leden_2020

Materiál rámu

Jan Leitman: Kde se značí materiál ze kterého je rám kola vyroben? Je nějaké stálé místo,nebo si to každej dává kam chce...a nebo se to ani neuvádí??? Jedná se o kolo značky specialized Díky

Odpověď Cykl.cz

Děkujeme za dotaz.

Je pravda, že mnozí výrobci ani přesnou slitinu, ze které je rám vyroben, neuvádí. Bavíme-li se o „duralu“, tak je v praxi stále nejpoužívanějším materiálem hliníková slitina „šestkové“ či „sedmičkové“ řady, konkrétně tedy třeba slitiny 6061 či 7005. Některé značky ale konkrétní slitinu skutečně neuvádějí, neboť své materiály nechávají záměrně pod určitou rouškou tajemství. Třeba právě vámi zmiňovaný Specialized používá namísto udání konkrétní slitiny pouze tak trochu nicneříkající označení A1 Premium Aluminium či M4 Premium Aluminium. Dané označení však supluje nejen samotnou slitinu, ale mnohdy i technologii zeslabování stěny trubek nebo jejich tepelnou úpravu. Takže váz zklameme, ale pokud výrobce neudává přesný typ materiálu ve specifikacích kola či ve formě štítku nebo nápisu na rámu, málokdy jej lze dohledat jinými cestami.

S pozdravem Jan Kadečka, redakce Cykloservisu


datum: 02.03.15

Nový komentář:

Pro přidání komentáře se musíte registrovat nebo přihlásit. Děkujeme.

| |

Nová registrace | Zapomenuté heslo

id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign