Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Manitou inovuje

Manitou inovuje

Americká značka Manitou, zabývající se výrobou odpružených vidlic a tlumičů, představila své novinky pro tuto sezónu. Nejvýznamnější inovací je další stupeň ve vývoji tlumení, který představuje vylepšená technologie Absolute. Nové označení přidává do názvu znaménko plus a nabídne možnost odděleného nastavení man1nízkorychlostního a vysokorychlostního okruhu komprese. Systém je založen na bázi tradičního tlumení TPC, u něhož jsou v oleji dva na sobě nezávislé písty, starající se o tlumení a kompresi. Doposud bylo možné nastavit pouze úroveň odolnosti proti stlačení jezdcem až po plnou blokaci, nový systém Absolute+ však bude možné upravit i pro all mountain režim jízdy, kdy citlivost vidlice je žádaná, ale jezdec vyžaduje zvýšenou ochranu proti chodu nadoraz při velkých rázech či skocích. Proto bude u „pluska“ možné samostatně nastavit i odolnost proti plnému propružení na konci zdvihu.

Inovovaný systém Absolute + se objeví na XC vidlicích R7 a Drake a na allmountainových modelech Minute. Zkrátka však nepřijdou ani současní majitelé těchto vidlic, neboť tlumení bude možné namontovat i do nich a tak zvýšit jejich užitnou hodnotu.

Dálkáč

Ačkoliv Manitou již v minulosti mělo svou verzi dálkového ovládání lockoutu na řídítka, v posledních letech tento produkt v nabídce chyběl a třeba sponzorovaní jezdci týmu Multivan Merida na zavírání svých vidlic R7 používali konkurenční páčku PopLock.

Nové provedení ovladače MILO, což je zkratka pro Manitou Integrated Lock-Out, vyžaduje minimální sílu stisku a mělo by pasovat k jakékoliv kombinaci brzd a řazení. Páčka je co nejkratší, aby jezdec nemusel zvedat palec příliš vysoko nad řadící páčky, pro uvolnění stačí stisknout bílé tlačítko. Páčka je milovelmi příjemně tvarovaná a navíc její červený elox se nedá na řídítkách přehlédnout ani při největším závodním nasazení. Zástupce značky nás však upozorňoval, že provedení páčky není ještě finální a právě se testuje na závodech, a tak nám nebyl schopen sdělit hmotnost ani cenu, či zda bude k lockoutu dokoupit i horní zátku vidlice, aby se dal použít i pro starší modely vidlic.

(mig)

 

 

 

 

 

 

 

r7

datum: 23.06.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign