Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Manitou Dorado

Manitou 2010 Dorado Pro

doradoAmerická značka Manitou představila duralovou verzi velmi oblíbené freeridovo sjezdové vidlice Dorado s přívlastkem Pro. Rozdíl oproti dražšímu modelu MRD Dorado Carbon je v nahrazení karbonových částí duralovými, vnitřnosti však zůstávají totožné. O pružení se starají dvě nízkotlakové vzduchové komory velkého objemu, přičemž obě komory se foukají zároveň jedním ventilkem nahoře, spodní ventilek u třmene kotoučovky je u nových modelů pro 2010 minulostí.

Tlumení zajišťuje osvědčený olejový systém TPC+, který umožňuje vysokou citlivost na počátku zdvihu s přitvrzením komprese na konci, takže vidlice působí bezedně, ale přitom ochrana proti průrazu by měla být dokonalá. Díky tomu je vidlice Dorado Pro určena hlavně do bikeparků a na freeride.

Vylepšeny byly také úchyty pro vedení hadiček kotoučovky a závity pro upevnění třmene jsou hlubší. Zajímavostí je, že vidlice bude dostupná nejen pro 26“ kolo, ale i pro devětadvacítku. Hmotnost vidlice, která se vyrábí ručně v americkém Wisconsinu, je ohlášena na 2971 gramů. Cenu pak získáte u dovozce na stránkách www.progresscycle.cz.

(mig)

datum: 03.02.10 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign