Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Máme ho v ruce...

 

 

 

 

 

 

Cykloservis se stal dnes jedním z prvních (ne li uplně první), komu se dostal do rukou zcela ojedinělý projekt vydavatelství Shocart – Turistický atlas Česka v měřítku 1:50.000. A pokud nejsme první, kdo ho má (mimo Shocart) k dispozici, tak jsme rozhodně první, kdo na něj napíše malou recenzi. Recenzi v den, kdy atlas vychází. To jde, ne?

Atlas pokrývá samozřejmě celé Česko. A to na celkem 632 mapových stranách, založených do kroužkových desek - šanonu. Ty jsou ještě vloženy do „krabice“, které se říká šubr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro orientaci naleznete u začátku mapové sekce orientační mapu ČR s kladem listů. Ta je samozřejmě nezbytná, protože bez ní byste se v tom obrovském množství mapových listů ztráceli a těžko byste hledali ten správný mapový výřez.

 

Pokud často cestujete po republice a postupně si mapy v měřítku 1:50.000 kupujete, určitě bude tento mapový „macek“ právě pro vás. Jeho výhodou totiž je, že jednotlivé listy na sebe navazují. Jistě jste se setkali s tím, že jste si museli koupit třeba dvě až tři sousední mapy, neboť jako naschvál vaše místo pobytu třeba na dovolené se nachází na jako na potvoru na mapovém rozhraní. A co dělat, když dojde k aktualizaci map? Není nic jednoduššího, než si objednat u Shocartu pravidelné aktualizace buď po internetu nebo formou zasílání právě aktualizovaných listů. Budete mít tak neustále čerstvou mapu.

 

Atlasu samozřejmě nechybí úvodní strany. Mimo obligátních reklam, které samozřejmě pomáhají zaplatit jakýkoliv projekt, jsme zde nalezli i malou raritu. A sice nejmenší mapu na světě. Má velikost cca 3 x 1,5 cm a je na ní autoatlas ČR v měřítku 1:200.000. Abyste ji přečetli, potřebujete mikroskop se stonásobným zvětšením. A aby to nebylo málo, tak na čtverečku cca 1 x 1 mm je mimo jiné i mapa Prahy v měřítku 1:20.000. Na tu potřebujete mikroskop s tisícinásobným rozlišení. Tuto zajímavost přihlásil Shocart společně s partnery do Guinessovy knihy rekordů.

(na obrázku vedle krabičky zápalek pro znázornění velikosti hologramu s mapou)

 

Příjemnou přílohou je i plastové průsvitné měřítko, jehož skoro celou plochu okupuje jedna se sponzorujících firem, ale jedná se o poměrně praktickou věcičku.

 

Nechybí ani vložené jedny tenké kancelářské průsvitné desky, které slouží samozřejmě k vložení vybraného mapového listu a k jeho větší ochraně. Bude ale samozřejmě výhodné si dokoupit další desky, neboť jedny vám určitě stačit nebudou.

 

Atlas je určen nejen pěším turistům, ale i cykloturistům. Je v něm vyznačeno cca 32.000 km cykloturistických tras. Bohužel většina po silnicích. Ale o tomto problému se dočtete v jednom z nejbližších vydání tištěného Cykloservisu. Za to, kudy trasy vedou, Shocart nemůže. Za  to mohou úředníci.

 

Co si o něm myslíme?

Že to je vynikající věcička pro všechny. Ani nemusíte cestovat a určitě si budete tímto unikátním dílem po večerech listovat. Třeba tehdy, když se budete chtít podívat, kde je ono místo, o kterém jste právě četli. Ale samozřejmě, největší využití v atlasu naleznou turisté bez rozdílu, jestli používají boty nebo kola. Na dovolenou asi celý šanon asi nepovezete, ale pár listů si určitě sebou vyndáte. 

Skvělá je cena. Jestliže si pořídíte soubor skládacích map 1:50.000 jednotlivě, tak za ně dáte více jak 4.000 Kč. Námi přestavený atlas stojí 1.499 Kč. A něco vám prozradíte. Ale neříkejte to v Shocartu, že jsme vás na to navedli. Pokud ještě dnes do půlnoci 15. října kliknete na www.shocart.cz a vyplníte objednávku atlasu, tak ho máte za pouhých 999,- Kč + 99 kaček poštovné. I když jsme dostali jeden kousek do redakce zdarma, další jsme si také objednali za zvýhodněnou cenu. Budou totiž vánoce a jako dárek je atlas ideální.

datum: 15.10.04 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign